Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Co robił tajemniczy śmigłowiec nad Gorlicami? Już wiemy!

Oceń

Niewielki śmigłowiec przykuł wczoraj uwagę wielu z Was. Krążył nad miastem, oblatując m.in. teren Zawodzia i okolic Góry Parkowej. Co było tego powodem?
Co robił tajemniczy śmigłowiec nad Gorlicami? Już wiemy!
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Wczoraj (23 czerwca), około godziny 11 wielu z Was zadzierało głowy do góry zastanawiając się, jaką operację wykonuje niezwykły helikopter. Latał bardzo nisko nad budynkami i budził zdziwienie.

Jeśli przypomnimy sobie akcję poszukiwawczą sprzed niemal dokładnie roku, doskonale zrozumiemy, jakie skojarzenia mógł wzbudzić latający obiekt. Znaczenie jego przelotu jest doniosłe i na szczęście, nie wiąże się z żadnymi nieszczęściami.

Co więcej, przelot może nam uchronić przed potencjalnymi zagrożeniami.

 

Wszystko dla naszego dobra

Maszyna, którą widzieliśmy wczoraj latała także nad Jasłem. Jak czytamy na tamtejszym portalu z informacjami lokalnymi, latający z oznaczeniem SP GTL śmigłowiec to Robinson R44 Raven II, należący do First European Aviation Company. Jest to firma specjalizująca się z nietypowych, ale bardzo ważnych operacjach przeprowadzanych z lotu ptaka. Obszarów działania jest wiele. W przypadku lotów, które widzieliśmy wczoraj przeprowadzana akcja miała na celu sprawdzenie szczelności instalacji gazowych na terenie naszego miasta.

Dzięki aparaturze specjalistycznej zamontowanej na dziobie śmigłowca możliwe było dokonanie inspekcji linii gazociągowych. Wszystko to na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Wypadki związane z nieszczelnością sieci gazowych martwią wielu z Was. Incydenty w naszym regionie nie są częste, ale zagrożenie, które może spowodować ulatniający się gaz może być bardzo poważne. Stąd też cieszy fakt, że takie kontrole są przeprowadzane właśnie teraz, przed wystąpieniem wypadku, a nie jako jego następstwo.

 

Źródło info: Jasło4U


Napisz komentarz
Komentarze
będzie was pis ... w ... 28.06.2022 07:37
Może Bałbała szukała tanich działek dla vateusza

~~~~ja 28.06.2022 08:45
Za tak niskim VAT-em jak jest obecnie to zatęsknisz chyba, że Tusk ci na stałe wyzeruje... co jest całkiem możliwe ale nie dla "normalnych" osób tylko tych co robiły (i pewnie nadal robią tylko mniejsze) przekręty.

ja 28.06.2022 11:43
ale pierd..isz

Inspektor z pge 27.06.2022 20:08
A już myślałem że sprawdzenie kto kopciuchem pali jak to ma miejsce na Mazowszu. Kłamczuszki i pełna inwigilacja a drony należą do leśniczych i liczą dziczyznę na pasach zieleni

dociekliwy 24.06.2022 23:57
Czegoś tu nie rozumie, skoro gaz unosi się tuż nad ziemią, a helikopter latał wysoko i jeszcze śmigłami rozdmuchiwał powietrze to jakim cudem sprawdzał szczelność sonda zamontowaną na dziobie?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023