Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Brawo! Młodziutkie piłkarki ręczne z Wilczysk na piątym miejscu w Polsce

Oceń

Doskonały występ w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej zaliczyły uczennice szkoły podstawowej w Wilczyskach. Rywalizacja w Dźwirzynie, gdzie odbył się krajowy finał, była bardzo zacięta. Ostatecznie nasze piłkarki zajęły wysokie – piąte – miejsce, a dodatkowo nagrodę indywidualną i tytuł „Króla Strzelców” zgarnęła Marcelina Nowak (40 rzuconych bramek).
Brawo! Młodziutkie piłkarki ręczne z Wilczysk na piątym miejscu w Polsce
Autor: Fot. naszabobowa.pl

 

Drużyna piłkarek z Wilczysk bardzo dobrze zaczęła turniej pokonując wysoko i pewnie 35:6 mistrza Podkarpacia. W kolejnej konfrontacji odniosła również zwycięstwo z mistrzem Wielkopolski 19:14. Niestety po bardzo wyrównanej walce z drużyną z Brodnicy (zajmującej trzecie miejsce w Polsce) nasze piłkarki przegrały dwoma bramkami 22:24, a tym samym oddaliła się ich szansa na podium.

Sam udział w igrzyskach jest ogromnym sukcesem, gdyż by awansować do mistrzostw zawodniczki z Wilczysk musiały w finale wojewódzkim ograć szkoły sportowe o profilu piłka ręczna. Dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony, a zdobycie piątego miejsca dla tak małej szkoły i na tak prestiżowym turnieju jest nie lada wyczynem.

Należy podkreślić, że zawodniczki w każdym spotkaniu dawały z siebie wszystko, a gdyby nie „krótka” ławka, czyli brak zmienniczek, medal byłby w zasięgu ich rąk.

Wyjazd do Dźwirzyna możliwy był przede wszystkim dzięki dofinansowaniu otrzymanym od burmistrza oraz gminy Bobowa, która pokryła koszty przejazdu i noclegu (około 11 tys. złotych). Z kolei dzięki wsparciu lokalnych firm takich jak: Szpila, KG-Partners, Nowak – Mosty, Paleta Smaków, Libropol, zawodniczki miały zapewnione wyżywienie na czas przejazdu i powrotu. Dodatkowo dziewczęta otrzymały dwa komplety okazjonalnych koszulek, korzystały z basenu i innych atrakcji. Wszystkim za pomoc i wsparcie dziękujemy!


Skład drużyny z Wilczysk:

  • Bramkarka – Kinga Walawska
  • Lewe skrzydło – Wiktoria Kołodziej, Oliwia Ladrańska
  • Lewe rozegranie – Maja Gruca, Gabriela Zielińska
  • Środek rozegrania – Nowak Marcelina
  • Obrotowa – Oliwia Wszołek
  • Prawe rozegranie – Gabriela Szpila, Zuzanna Sowa
  • Prawe skrzydło – Gabriela Szczypta

 

Trener/nauczyciel  – Zbigniew Ligęza

Opiekę podczas wyjazdu sprawował – Wiesław Taresek


Źródło info i foto: naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a