Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Nowy basen w Gorlicach. Bilans strat po wczorajszych ulewach

Oceń

Wczorajsze, ulewne opady spowodowały, że w ciągu kilku chwil ulicami miasta popłynęły rzeki. Studzienki kanalizacyjne tryskały wodą, jak fontanny, a w wielu miejscach szybki przybór wody spowodował tworzenie się małych zbiorników.
Nowy basen w Gorlicach. Bilans strat po wczorajszych ulewach
Autor: Fot. nadesłane przez Czytelnika

 

Wczoraj, około godziny 15  w centrum Gorlic rozpętała się burza, której dawno u nas nie było. Od rana zapowiadane były gwałtowne zjawiska pogodowe: mogło nie padać w ogóle, ale wystąpienie burz miało oznaczać wystąpienie bardzo gwałtownych zjawisk pogodowych.

Tak też się stało.

Na zdjęciach widzicie wodę zalegającą m.in. przy ul. Garbarskiej. Służby interweniowały także przy ul. 11 listopada.

Doszło też do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia drogowego >>>Łużna. Tir wpadł do rowu. Naczepa zwisa nad drogą [VIDEO]

 

W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut intensywne opady paraliżowały możliwość przemieszczania się w centrum miasta. Dostępne dane hydrologiczne nie oddają tego, z czym mierzyli się piesi i kierowcy w kulminacyjnym momencie wczorajszej burzy.

Jak czytamy na stronie IMGW-PIB, gdzie znajdujemy aktualne informacje o wysokości opadów zarejestrowanych wczoraj na rzece Sękówce:

  • w ciągu ostatnich 6 godzin (dane aktualne na godz. 6 rano 29 czerwca 2022 r.) wysokość opadu wyniosła 0,2 mm
  • opad minionej doby określono na 26,7 mm (dane z godz. 6 rano 29 czerwca).

 

Najintensywniejsze opady zanotowano wczoraj (28 czerwca) o godz. 14. Suma opadu wyniosła 19 mm.

Stacja wodowskazowa położona poniżej zbiornika w Ropie odnotowała stan wody na poziomie 173 cm (stan w normie, porównywalny z pomiarami z poprzednich dni).

 

 Napisz komentarz
Komentarze
Fred 30.06.2022 09:53
Do "mike" : Przecież kanalizacja działa. Wykonawca powinien wiedzieć gdzie gromadzi się woda i wystarczyło kilkoma ruchami łopaty udrożnić jedną najbliższą studzienka i wykonać rowek. Kapujesz.

mike 30.06.2022 09:31
Akurat zdjęcia z Blichu - droga w remoncie i rozdział kanalizacji - obecnie nie ma żadnych studzieniek bo sa zasypane wiec gdzie ma woda odływać?

Mery 30.06.2022 05:50
Więcej betonu i asfaltu woda szybciej będzie się gromadzić przy opadach

Krystyna 29.06.2022 21:30
Jak studzienki nie są czyszczone to są efekty.

Tomtomm 29.06.2022 20:01
Studzienki tryskają jak fontanna bo są zapchane piachem po zimie bo sie nie chciało wcześniej posprzatać ulice !!!

Fred 29.06.2022 19:54
Kałuże wody a nawet ten basen to „małe piwo” w porównaniu do zapylenia panującego na tej budowie już od paru miesięcy. To prawdziwy horror dla mieszkańców tych ulic, z czym Urząd Miasta jako inwestor tych prac nie chce albo nie może sobie poradzić. Czyżby sztab urzędników w UM był aż tak NIEPORADNY, że nie może wyegzekwować od wykonawcy robót obowiązków zapisanych w specyfikacjach, takich jak np. przeciwdziałanie zapyleniu środowiska ? Wykonawca ma także obowiązek zabezpieczenie terenu przed zalewaniem podczas ulew, poprzez wykonanie prowizorycznych odpływów. Od paru miesięcy na budowie niewiele się dzieje, poza unoszącymi się tumanami kurzu po każdym przejeździe samochodu lub po podmuchu wiatru. Kurz jest wszędzie : na balkonach, na elewacjach domów, w mieszkaniach, w ogródkach przydomowych a nawet czuć go w nosie i ustach. Wykonawca bardzo się postarał, żeby tego kurzu nie zabrakło. Parę miesięcy temu rozebrał całą nawierzchnię asfaltową do gruntu, a nawet wykarczował, przy cichej akceptacji inwestora, prawdopodobnie bez wymaganego pozwolenia, ok. 35,0 m2 żywopłotu pod blokiem Nr2. Żywopłot mógłby ograniczyć zapylenie posesji. Kurzu wystarczy jeszcze na parę miesięcy, tylko, czy wytrzymają to nerwy mieszkańców.

facioo 29.06.2022 21:55
Na Łokietku było to samo. Przez 1,5 roku... A urzędniki trzymają się mocno jak zakuci w zbroje rycerze

DNA 01.07.2022 16:44
Dziwię się, że macie tyle nerwów jeszcze. Wszystko rozp... że nawet zwykłe przejście z wózkiem to jak spacer po saharze...

Fela 29.06.2022 15:06
Ale tytul kogo tak ponieslo

ja 29.06.2022 12:05
Przeciez ul.garbarska to plac budowy to co dziwnego że woda stoi

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a