Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Książkowy niezbędnik na wakacje! Dla każdego coś dobrego

Oceń

Bibliotekarze z miejskiej książnicy przygotowali listę tytułów, po które warto sięgnąć na urlopie i w czasie wakacyjnego odpoczynku.
Książkowy niezbędnik na wakacje! Dla każdego coś dobrego
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pt. Dobro: jak być optymistą w trudnych czasach, autorstwa księdza Adama Bonieckiego. Jest to wybór najbardziej aktualnych tekstów księdza Adama, publikowanych na łamach Tygodnika Powszechnego w latach 2019-2021. Dla żądnych wiedzy młodych Czytelników rekomenduje publikację Doroty Sumińskiej, pt. Skąd przyszedł pies i dokąd zaszedł.


Beata Mituś poleca młodszym Czytelnikom książkę pt. Pierwsza sprawa. Publikacja stanowi pierwszą część cyklu pt. Komisarz Gordon, stworzonego przez szwedzkiego pisarza Ulfa Nilssona.


Anna Nigborowicz rekomenduje najmłodszym Czytelnikom książki z serii Opowiadania do nauki czytania, autorstwa Agaty Giełczyńskiej-Jonik. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy ćwiczą umiejętność czytania.


Małgorzata Kliś poleca publikację pt. Marysia: trzy historie na wakacje, autorstwa Nadii Berkane. Książka to niezbędna wakacyjna towarzyszka każdego małego Czytelnika.


Alicja Witkowska poleca książkę pt. Jak mówić po smoczemu, autorstwa Cressidy Cowell. Publikacja, stanowi trzecią część serii Jak wytresować smoka.


Ewa Bochenek poleca przewodnik turystyczny pt. Wspaniałe podróże na każdą kieszeń czyli Europa za 100 euro. Autor publikacji, Tadeusz Chudecki, w barwny sposób przedstawia wybrane kraje naszego kontynentu. Opisy przeplatają się tu z wątkami wspomnieniowymi, anegdotami, praktycznymi informacjami oraz pięknymi fotografiami.


Agnieszka Hebda rekomenduje przewodnik turystyczny pt. Góry Polski: 60 najpiękniejszych szlaków na weekend, autorstwa Dariusza Jędrzejewskiego. Książka zawiera propozycje zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników górskiego trekingu, a zwłaszcza dla tych, którym brakuje czasu na planowanie tras.


Tomasz Hryc poleca przewodnik turystyczny pt. Polska pod ziemią: najpiękniejsze trasy po kopalniach, jaskiniach, podziemiach miejskich i militarnych, autorstwa Mikołaja Gospodarka. Książka zawiera opisy 35 podziemnych tras oferujących nie tylko malownicze (a momentami pełne grozy) widoki, ale również niesamowite historie.


Jolanta Stawiarska poleca książkę pt. Niezwykłe kobiety w Zakopanem, autorstwa Magdaleny Jastrzębskiej. Jest to biografia nieprzeciętnych kobiet, które wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się legendy Tatr i Zakopanego.


Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Gruzja: jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów. Jest to opis współczesnej Gruzji okiem Polki, Martyny Kaczmarzyk.


Gabriela Walus poleca książkę pt. W 80 filiżanek dookoła świata: piętnaście najsłynniejszych kawiarni. W swojej najnowszej, bogato ilustrowanej książce, Jarosław Molenda zabiera Czytelników w podróż do piętnastu najsłynniejszych kawiarni świata.


Ewa Tempinska poleca książkę pt. Będziesz tego żałować, autorstwa Alicji Sinickiej. Jest to pełen napięcia thriller, który stanowi początek nowej serii Uwikłane.


Katarzyna Marchwica poleca książkę pt. Sługa honoru, Adama Przechrzty. Jest to druga część cyklu Materia Secunda.


Beata Sajdera poleca książkę pt. Pozorność, autorstwa Natalii Nowak-Lewandowskiej. Jest to historia kobiety, która zostaje poddana przemocy psychicznej i fizycznej.


Marta Karp poleca powieść pt. Kobieta, którą byłam, autorstwa Kerry Fisher. Jest to głęboko poruszająca opowieść o przyjaźni, macierzyństwie, małżeństwie oraz o cenie, jaką płacimy za udawaną doskonałość.


Agnieszka Warchoł poleca książkę pt. Maria Czubaszek: w coś trzeba nie wierzyć, autorstwa Violetty Ozminkowski. Jest to niezwykła biografia polskiej pisarki i satyryczki, Marii Czubaszek.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023