Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA 3D - PROTETYKA - Zagórzany 386A, tel. 503 123 500
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Żar leje się z nieba, ale ćwiczenia strażaków muszą się odbyć [FOTO]

Podziel się
Oceń

Od wtorku (28 czerwca) do dzisiaj (30 czerwca) trwają ćwiczenia strażaków z gorlickiej JRG i okolicznych jednostek OSP na terenie szpitala.
Żar leje się z nieba, ale ćwiczenia strażaków muszą się odbyć [FOTO]

Autor: Fot. Szpital Specjalistyczny w Gorlicach

 

Zaplanowane od dawna ćwiczenia muszą się odbyć, bo przecież do pożaru może dojść również w taki skwar, dlatego strażacy i druhowie już trzeci dzień ćwiczą na terenie gorlickiego szpitala.

Scenariusz działań zakładał, że w jednej z sal został zaprószony ogień. Poszkodowanych zostało dwóch pacjentów, jeden z nich był nieprzytomny. Do ewakuacji konieczne było wykorzystanie podnośnika. Razem ze strażakami ćwiczył personel i pacjenci oddziału ortopedii i traumatologii ruchu gorlickiego szpitala.

Kluczem do sprawnej akcji w razie wybuchu pożaru jest przeanalizowanie różnych scenariuszy, tak na wszelki wypadek, zwłaszcza że lecznica w naszym powiecie jest miejscem, w którym przebywa jednocześnie najwięcej ludzi.

Ćwiczenia każdego dnia trwają po kilka godzin. Biorą w nich również udział druhowie z okolicznych jednostek OSP, w sumie około 70 ratowników.



Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaWielkie Targi Roślin, 23-24 maja (sobota 9-20, niedziela 9-18) - OSiR, Gorlice, ul. Sportowa 9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 22°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego