Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Zderzenie osobówki i jednośladu. Rowerzystka trafiła do szpitala

Oceń

Wczoraj (29 czerwca) około godz. 14.20 mundurowi zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Ropicy Polskiej.
Zderzenie osobówki i jednośladu. Rowerzystka trafiła do szpitala
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Mieszkanka gminy Gorlice, która siedziała za kierownicą lexusa, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, która jechała chodnikiem.

Gorliczanka upadła tak nieszczęśliwie, że ratownicy zadecydowali o zabraniu kobiety do szpitala.

Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, a policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie – relacjonuje starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Do podobnego zdarzenia doszło we wtorkowe południe (28 czerwca) na ulicy Bieckiej w Gorlicach.

Kierowca skody, mieszkaniec gminy Gorlice, na rondzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do kolizji osobówki i jednośladu. Na szczęście rowerzysta wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku. Kierowca natomiast został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami – dodaje rzecznik.


Niemalże równocześnie doszło do kolizji motocyklisty i osobówki, ale tym razem to kierowca jednośladu był sprawcą zdarzenia.

Bieczanin kierujący motocyklem marki Suzuki nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Kia i najechał na tył pojazdu. Motocyklista został ukarany 1020 zł mandatem i sześcioma punktami. Zdarzenie miało miejsce w Klęczanach – dodaje starszy aspirant Gustaw Janas.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Wibowit 01.07.2022 15:36
ciekawe jak kierowca ma zauważyć że ktoś popyla rowerem po chodniku? ma wysiadać z auta czy co? nie ma jazdy po chodniku rowerem, no chyba że na własne ryzyko.

też rowerzystka 01.07.2022 12:25
W tym miejscu jeździ tyle tirów, że jazda rowerem po chodniku jest kwestią bezpieczeństwa i mówię to z własnego doświadczenia. Uważam, że istniejący chodnik powinno się poszerzyć i zaadaptować jako ścieżkę pieszo rowerową

Bądźmy ostrożni 01.07.2022 16:40
Ale jadąc chodnikiem wbrew przepisom to przy wyjazdach z drug dojazdowych do posesji należałoby PRZYNAJMNIEJ zwolnić bo są one widoczne i mówię to również z własnego doświadczenia ponieważ rowerzyści jeżdżą chodnikiem często jak po parku myśląc że są bezpieczni. Chodnik to chodnik kierowca zauważy pieszego, a rozpędzonego roweru raczej nie ma szans zauważyć i nieszczęście gotowe. Dlatego dbajmy wszyscy o bezpieczeństwo, żeby nie zniszczyć sobie i komuś życia - zdrowia dla rowerzystki i wyrozumiałości dla Pani kierującej.

MrRed 30.06.2022 14:47
w tym miejscu jest tak duży ruch, że jazda chodnikiem jest kwestią bezpieczeństwa wielu. już widzę radość kierowców aut, którzy widzą kolejnych rowerzystów, których tutaj nie ma jak wyprzedzić, kiedy z przeciwka ciągle coś jedzie. to trasa, gdzie stworzenie ścieżki rowerowej równolegle do jezdni (nie w paryjach nad rzeką) powinno być priorytetem. mam nadzieję, że Pani rowerzystce zdrowie dopisze i będzie ok. może niezgodnie z prawem. ale popieram takie rozwiązanie. a jak ktoś myśli inaczej, to niech potem nie klnie pod nosem na rowerzystów, którzy zgodnie z prawem jadą jezdnią na tym odcinku i ciągnie się za nimi sznur pojazdów

Ekspert 30.06.2022 14:24
Rowerem po mału można jezdzić po chodniku wtedy jak jest ulica ruchliwa i stwarza się zagrożenie w ruchu drogowym.

JA 30.06.2022 11:06
Przepraszam ale PO CHODNIKU ROWEREM SIĘ NIE JEŻDZI

Niki 30.06.2022 12:43
Nie dziwię się że jeżdżą chodnikami bo na ulicy sporo kierowców dojeżdża niebezpiecznie blisko i też sporo wypadków. Mało u nas tras rowerowych typu Velo Dunajec

Marchewka 30.06.2022 13:07
Dokładnie, jeździ się po ruchliwej ulicy gdzie kierowcy nie zachowują odstępu , bądź blokuje się ruch pojazdów ciężarowych bo nie ma jak wyprzedzić roweru.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023