Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Czy uciążliwy sąsiad spowoduje przebudowę przystanku autobusowego?

Oceń

Obecność osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania, bądź z innych powodów nocują pod chmurką jest problemem wielu miast. U nas problem nie pojawia się często, ale być może właśnie dlatego takie przykłady szczególnie zwracają naszą uwagę. Problem osoby nocującej na jednym z gorlickich przystanków przedstawiono w czasie wczorajszej sesji Rady Miasta.
Czy uciążliwy sąsiad spowoduje przebudowę przystanku autobusowego?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W ostatnich dniach osoby mieszkające przy ul. Bieckiej mają pewien problem. Jak usłyszeliśmy w czasie sesji, Nie mogą uchylić drzwi balkonowych uskarżając się na uciążliwy zapach z zewnątrz. W tym przypadku nie chodzi jednak o działalność żadnej firmy, ani uciążliwość związaną z przejeżdżającymi samochodami, ale obecność osoby, która pomieszkuje na ulicy.
 

Przebudować przystanek, by utrudnić dzikie nocowanie?

Jeśli sięgniemy pamięcią do ubiegłego roku, przypomnimy sobie, że pod ławą mostu na rzece Ropie pomieszkiwał przez kilka tygodni pewien człowiek. Mieszkańcy okolicy, z którymi rozmawialiśmy, wtedy deklarowali, że „nowy sąsiad” nie jest uciążliwy: nie zaczepia nikogo, nie awanturuje się. Po prostu wybrał dość niezwykłe miejsce, by w nim sypiać, odpoczywać.

Zniknął po cichu, tak jak się pojawił.

Formalnie nie był zarejestrowanym bezdomnym

Dziś pojawia się podobny problem: osoby, która sypia na tylnych ławkach przystanku autobusowego przy ul. Bieckiej „Forest”.

W czasie sesji Rady Miasta Beata Mikruta-Kawa złożyła następujący wniosek:

(...) to jest wniosek o zajęcie się problemem osoby bezdomnej na przystanku autobusowym koło Forestu przy ul. Bieckiej. Mieszkańcy pobliskiego bloku skarżą się na uciążliwe zachowanie tej osoby, zapach osoby bezdomnej, która nocuje na tym przystanku i uniemożliwia normalne korzystanie z balkonów i otwieranie okien w mieszkaniach.

Na zebraniu padła nawet taka propozycja ze strony mieszkańców o przebudowanie tego przystanku: zdemontowanie tylnych ławek, na których tamta osoba nocuje. Może to spowodowałoby, że ten przystanek przestanie być dla tej osoby atrakcyjnym miejscem (...)

 

Nawet demontaż części przystanku nie rozwiąże problemu

Mieszkańcy zgłaszają problem, ale zależy im przede wszystkim na usunięciu tej osoby z ich bezpośredniego sąsiedztwa. Zapach mężczyzny może być uciążliwy, ale sednem problemu jest to, w jaki sposób pomóc tej osobie, a nie tylko odsunąć problem, być może tylko o kilka przecznic dalej.


Napisz komentarz
Komentarze
Olo 06.07.2022 19:03
Przykre jest to że nawet nikt mu niechce bułki w sklepie kupić i podarować ale ukrolcom wszytsko za darmoszke i czyste pachnące mieszkanka...gdzie tu sens i logika

... i po szkodzie głupi. 06.07.2022 21:03
"Rząd planuje niedrogie mieszkania komunalne dla uchodźców z Ukrainy" Zródło: Bankier.pl Nasze państwo bardziej dba o innych, niż o Polaków. Polak może spać na przystanku i czekać kilka lat na wizytę do specjalisty. Jeszcze tylko ukraińcy wprowadzą do sejmu swoją partię, to wszyscy polscy królowie w grobach się poprzewracają ze wstydu.

kolo 07.07.2022 12:38
On woli piwo zamiast bulki . To zwykly nierob i zul .

ONA 05.07.2022 12:53
We większości spraw Instytucje pomagają Człowieka zniszczyć i mówią że go monitorują czyli prześladują.

Adwokat 05.07.2022 12:12
Czemu w Gorlicach panuje zasada tępienie i gnębienie Człowieka. Skoro siedzą cicho i to jeszcze na zdjęciu nie jest ujęte że są bezdomni to niech w nocy sobie spią nawet i w Kościele za ołtarzem.

Lea 05.07.2022 11:24
Pies przy budzie przywiązany być nie może ale nad bezdomnym na ulicy nikt się nie pochyli .brzydzę się tego kraju w którym przyszło mi się urodzic

dumny z bycia Polakiem 07.07.2022 12:43
To nie bezdomny tylko zul , cale zycie nic nie robil ( utrzymywany przez zone ) az w koncu go zostawila razem z dziecmi . Jemu pomoc sie nie nalezy bo on sam wczesniej kpil i wysmiewal ludzi biednych, padla kosa na kamien !

Ona 04.07.2022 23:30
Skoro Spółdzielnie Mieszkaniowe wysiadlają z Mieszkań to jest jak jest a Policja niech dalej szuka haków na swoich Podatników by wyrzucać z Mieszkań ludzi.

Ujanc 03.07.2022 09:45
Rozwiązanie problemu "po gorlicku" - uniemozliwić schronienie dla bezdomnego. Panstwo gorlckie mają niezwykle delikatne zmysly powonienia , ale empatii już nie.

Cnaju 03.07.2022 12:52
Owszem, empatie powinien posiadac kazdy czlowiek, nie zawsze jednak ktos, chociaz tez jest czlowiekiem na nia zasluguje, na wlsne zyczenie i dla wlasnej wygody, z swej niezaprzeczalnej winy, ponosi konsekwencje swego losu. Nie chodzi w tym przypadku o litosc wladz Gorlic i osob odpowiedzialnych za te przypadki, tylko o obowiazek prawny lokalnych Wladz na pomoc dla potrzebujacych bez wzgledu na przyczyny ich problemow.

Tak mowi pawo. 03.07.2022 13:02
Bezdomny tez czlowiek, bez wzgledu na przyczyne bezdomnosci, lokalne Wladze maja obowiazek prawny w zabezpieczeniu, ulzeniu, w tej niedoli czlowieka niezaradnego, problem chociaz nie jest nagminny trzeba zgodnie z prawem rozwiazac.

ami 02.07.2022 22:01
czy podporządkowanie naszych pieniędzy (podatników) i naszego życia do problemu ma być rozwiązaniem problemu? W mojej ocenie nie, przecież gość przeniesie się gdzie indziej i co- tam też "przebudujemy"? Może całe miasto przebudujemy bo jest jeden bezdomny! Problemem nie jest budowa przystanku tylko brak jakiegokolwiek rozwiązania i radzenia sobie z takim problemem.

mjm 02.07.2022 12:02
Śmiechu warte, przebudwywac przystanek z powodu jednego bezdomnego, radni to chyba na słoncu zbyt długo przebywali

Czytelniczka 02.07.2022 10:05
Temat o gosciu ktory utrudnia zycie innym swoim zapachem i zachowaniem a w komentarzach o sciezkach rowerowych?

Ala 02.07.2022 09:14
MOPS powinien wystąpić do sądu o wyrok ubezwłasnowolnienia i umieszczenia w osrodku zamknietym a sąd kosztami utrzymania powinien obciążyć skarb państwa. Z tego co słyszałam takie decyzje o umieszczeniu w zakładzie w Foluszu były realizowane przez GOPS-y czyli można. Cena za najtańsze piwo 20 złotych, najtańsze wino 100 a butelka wódki 200 złotych i problem alkoholizmu mógł by zniknąć ale tak nie można bo lwią część podatku akcyzowego od każdej otwartej butelki zgarnia skarb państwa to niech państwo pokrywa koszty utrzymania pensonariusza.

Komentator 02.07.2022 16:45
Slonce przygrzalo w glowke??

Prezes 02.07.2022 05:16
Nam w Gorlicach wszystko przeszkadza i kładzeimy nosa w nie swoje sprawy, po to by gnębić podatników jako Urzędnicy Obywateli.

Dse 01.07.2022 17:56
Zróbcie sobie m przystanek od stacji kolejowej haha nic im.sie nie podoba

Bezdomny 01.07.2022 17:44
To przejdziemy na Zawodzie i będzie bliksko ludzi

Rooki 01.07.2022 16:55
Jedyna opcja według mnie to noclegownia z pralnią i prysznicem, przymusowe odstawianie w takie miejsce bezdomnych i wręcz wymuszenie na nich usunięcia "warstwy ochronnej". Z drugiej strony, jeśli taka osoba pomocy nie chce, nic to nie zmieni. Bo taki sobie wybrała los i nie zamierza go zmienić chociażbyśmy stanęli na głowie. Myślę że, takiemu bezdomnemu, jeśli miałby gdzie wyprać ubranie i wziąć prysznic, a nawet ostrzyć się i ogolić, łatwiej potem wrócić do "normalnego" społeczeństwa (Celowo w cudzysłowiu). Niestety ani organizacje pomagające bezdomnym ani osoby dobrej woli nie biorą pod uwagę tego, że aby pomóc komuś, ta osoba musi chcieć otrzymać pomoc - czy to myśląc o tym po cichu, ale wstydząc się poprosić o pomoc, czy głośno o tym mówiąc. Dam sobie rękę uciąć, że w takiej noclegowni gdyby jednak bezdomni byli czyści i w miarę w czystych ubraniach na pewno pojawiłby się Fryzjer Dobrej Woli, który ostrzygł by i ogolił, a być może nawet we własnym zakładzie.

Jasiu kapela 02.07.2022 07:24
Prawdopodobnie żeby korzystać z noclegowni trzeba być trzeźwym a ludziom żyjącym na ulicy trzeźwość nie po drodze

Ami 02.07.2022 22:17
To tak nie działa mimo szczerych chęci niesienia pomocy. Problem w tym że oni nie chcą a nie ma przymusu. Jak się nie zgodzi- nic nie można

Oki. 03.07.2022 13:13
Bardzo dobre wytyczne dla Urzedu Miasta Gorlice, i jakie jest Twoje zdanie Rafale?, czy bierzesz wzor z Rafala tego warszawskiego, ze obowiazki sa na drugim miejscu a przyjemnosci staja sie obowiazkiem.

Aa 01.07.2022 13:02
Proponuję żeby ktoś z tych oburzonych spróbował mu pomóc. Bo ja próbowałam ale on depcze każda pomoc. Mieszkal w różnych ośrodkach gdzie doprowadzali go do porządku ale on chyba złośliwie jest aspołeczny. Wiem że nawet w gorlickiej noclegowni nie potrafią z nim wytrzymać. Załatwia się gdzie mu się zachce a ktoś musi po nim sprzątać.. Zapraszam do pomocy

HellOKitty 01.07.2022 13:07
demontaż części przystanku w żaden sposób nie wpływa na rozwiązanie tych problemów

Ami 02.07.2022 22:08
Nie ma systemowych rozwiązań takiej sytuacji, niestety państwo rozkłada ręce i daje jasny przekaz: nie pasuje wam to sami coś zróbcie - i problem z głowy. Kiedyś był rodzaj przymusu np leczenia osób z zaburzeniami psychicznymi, alkoholików, fakt że rodził nadużycia ale miał też dobrą stronę. Teraz jak gość nie wyrazi zgody to możecie go pocałować i nic mu nikt nie zrobi. Robi co chce, żyje jak chce i można go cmoknąć a to dla mnie nie jest ok.

mi. 03.07.2022 13:24
Nie moze robic ''co chce'' od tego jest prawo aby je egzekwowac, jesli ktos je lamie, sa odpowiednie artykuly ktore moze wykozystac Policja a Sad dokona reszty i taki delikwent dostanie lokum z wiktem, opierunkiem i spaniem za pieniadze podatnikow, oczywiscie za kratkami ku uciesze Obywateli ktorym przeszkadza fetor i obecnosc takiej postaci.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023