Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Odjazdowi Bibliotekarze na trasie rajdu „Karpacko-Galicyjskim Szlakiem Naftowym”

Oceń

Był to już szósty gorlicki rajd rowerowy Bibliotekarzy. Z okazji roku Łukasiewicza, jako swój cel wybrali Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”.
Odjazdowi Bibliotekarze na trasie rajdu „Karpacko-Galicyjskim Szlakiem Naftowym”
Autor: Fot. MBP w Gorlicach

 

Uczestnicy rajdu przybyli na skwerek pod biblioteką w upalne przedpołudnie w pierwszą sobotę wakacji (25 czerwca). Odebrali tam pakiety startowe i wspólnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ruszyli w trasę. Chociaż trasa na ulicę Lipową jest dość krótka, to może być ogromnym wyzwaniem. Jako drogę prowadzącą do celu wybrano trasę prowadzącą kolejno ulicami: Kołłątaja, Stróżowską, Łysogórską i Zamkową.

W drodze przewodził im cytat Marka Cavendisha:

To bez znaczenia czy świeci słońce, czy pada deszcz. Gdy jadę na rowerze jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

 

Chociaż wydawać by się mogło, że teren Gorlic doskonale znamy, to wybór jednośladu, jako środka transportu, pozwala na zachwycenie się na nowo widokami i urozmaiconymi trasami. Widoki rekompensują wysiłek, który trzeba włożyć w pokonanie kolejnych metrów.

Dojazd do Skansenu był dopiero początkiem atrakcji. Ma miejscu czekał właściciel i kustosz obiektu, Kazimierz Dudek, oprowadził uczestników po obiekcie. Nie brakło zabaw ruchowych oraz wspólnego grillowania. Wszyscy zebrani włączyli się także w rozwiązywanie zagadek związanych z historią przemysłu naftowego w Gorlicach.

O tym, jak wspaniale bawili się uczestnicy rajdu niech przekona Was galeria zdjęć dostępna >>>na stronie MBP w Gorlicach

 

Źródło info: MBP w Gorlicach

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!