Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce? – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Najpiękniejsze jezioro w Polsce mamy na wyciągnięcie ręki

Oceń

Tylko ok. 140 kilometrów czyli około 2,5 godziny spokojnej jazdy samochodem dzieli nas od Jeziora Solińskiego. To właśnie ono zostało ogłoszone przez redaktorów Magazynu Travelist najpiękniejszym jeziorem w Polsce. Dlaczego waśnie tam warto poszukać chwili relaksu?
Najpiękniejsze jezioro w Polsce mamy na wyciągnięcie ręki
Autor: Fot. wikipedia/CC BY-SA 4.0 pl/ halogorlice.info ©

 

Najpiękniejsze jeziora w Polsce

Na liście najpiękniejszych polskich jezior, które przygotował Magazyn Travelist znajdujemy 12 propozycji. Mamy dużo szczęścia, ponieważ by odpocząć nad brzegami najpiękniejszego jeziora w Polsce nie musimy jechać daleko. Pierwsze miejsce w tegorocznym, subiektywnym zestawieniu zajęło bowiem Jezioro Solińskie. Na dalszych miejscach znalazły się  zbiorniki, z których większość leży na północy naszego kraju.

Oto opublikowane zestawienie:

 1. Jezioro Solińskie
 2. Śniardwy
 3. Jeziorak
 4. Zalew Zegrzyński
 5. Jezioro Białe
 6. Jezioro Drawsko
 7. Jezioro Międzybrodzkie
 8. Jezioro Nyskie i Turawskie
 9. Jezioro Maltańskie
 10. Jezioro Wdzydze
 11. Jezioro Czos
 12. Jezioro Czyste.

 

Chociaż lista jest jedynie subiektywną propozycją, z pewnością wielu z Was może potwierdzić to, że jezioro zajmujące pierwsze miejsce ma swoje niezaprzeczalne atuty.

 

Dlaczego właśnie Solina?

To namiastka krainy jezior, do której dojedziemy spokojnie w kilka chwil. Jezioro Solińskie cechuje zróżnicowana linia brzegowa o długości ok 150 kilometrów. Znajdą tutaj dla siebie miejsce osoby poszukujące aktywnego wypoczynku: pływając na łódkach, żaglówkach, jak i poszukując miejsca do bezpiecznych kąpieli. Widowiskowa tama jest jedną z najbardziej widowiskowych, architektonicznych atrakcji w tym regionie Polski. Jej projekt sięga jeszcze lat 20. XX wieku, ale jej znaczenie doceniamy nawet 100 lat później.

Nad Jeziorem Solińskim jest gdzie się poopalać, można pojeździć na nartach wodnych, deskach surfingowych czy kajakach. Miłośnicy bardziej nowoczesnych rozrywek wodnych mogą skorzystać z oferty aquazorbingu czy przejażdżki na holowanym bananie.

Jak czytamy w rekomendacji na stronie Magazynu Travelist:

Są tacy, którym Jezioro Solińskie i otaczający je krajobraz przywodzą na myśl norweskie fiordy i klimat z baśni. Tylko trolli brak, ale zawsze można spotkać bieszczadzkiego zakapiora… wylegującego się na piaszczystej plaży lub na nartach wodnych. 

 

Bezpieczeństwo nade wszystko

Jeśli więc właśnie nad Solinę wybieracie się, by zakosztować wakacyjnego odpoczynku, pamiętajcie, że zbiornik ten może być niezwykle zdradliwy. Doskonale nadaje się do żeglowania. W wyborze idealnego miejsca do pływania warto jednak skierować się nad wyznaczone kąpieliska.

W ich wyborze pomoże Wam Serwis Kąpieliskowy. Widzimy tam teraz cztery kąpieliska rekomendowane do wypoczynku w tym regionie.

 • Cypel –  Polańczyk (powiat leski), sezon kąpielowy od 1 lipca do 31 sierpnia, godziny otwarcia: 10-18, woda przydatna do kąpieli ( badanie z dn.7 lipca 2022)
 • Patelnia – Polańczyk (powiat leski), sezon kąpielowy od 1 lipca do 31 sierpnia, godziny otwarcia: 10-18, woda przydatna do kąpieli ( badanie z dn.7 lipca 2022)
 • Solina-Góra Jawor (Biała Flota) – Solina (powiat leski), sezon kąpielowy od 1 lipca do 31 sierpnia, godziny otwarcia: 10-18, woda przydatna do kąpieli ( badanie z dn.7 lipca 2022)
 • Zielona Plaża - Zawóz – Zawóz (powiat leski), sezon kąpielowy od 1 lipca do 31 sierpnia, godziny otwarcia: 10-18, woda przydatna do kąpieli ( badanie z dn.7 lipca 2022).

 

Źródło info: Magazyn Travelist, wikipedia.pl, Serwis Kąpieliskowy


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!