Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Uważaj na granatowe auto! Egzaminy na prawo jazdy w nowych wozach

Oceń

Kierowcy, miejcie się na baczności. Już niedługo na tarnowskich drogach bardzo ważna zmiana. Samochody, w których będą podróżowali egzaminowani będą nie czerwone, a w kolorze granatowym! Zmiany niedługo także w Nowym Sączu.
Uważaj na granatowe auto! Egzaminy na prawo jazdy w nowych wozach
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Tarnów, miasto znane m.in. z intensywnie przeprowadzanych tam egzaminów na prawo jazdy zmieniają swoją flotę. Podobne zmiany mogą niedługo zajść także na sądeckich drogach, którymi porusza się na co dzień wielu z Was.


Nowoczesne auta wymienią te wysłużone

Jak czytamy na stronie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, ośrodek kupi trzynaście nowych samochodów do przeprowadzania egzaminów.  Będą to pojazdy marki Skoda Fabia o pojemności 1000 cm3 i silnikiem wolnossącym. Najkorzystniejszą ofertę wybrano w odpowiednim przetargu, a umowa została już podpisana.

Nowe auta pojawią się już za kilka miesięcy. Tak długi czas wynika z tego, że pojazdy egzaminacyjne muszą spełniać specjalne wymagania. Będą wyposażone w dodatkowe pedału sprzęgła i hamulca. Dodatkowo zamontowany w nich będzie system nagrywania i symbol „L” na dachu.

Zmiana floty egzaminacyjnej była konieczna, ponieważ stare skody mają już pięć lat. To zaś powoduje, że intensywnie użytkowane auta są coraz droższe w eksploatacji. Stąd też decyzja o ich wymianie.

 

Cięcie kosztów spowoduje zmianę kolorów

Koszt zakupu niezbędnych pojazdów to około miliona złotych. Ograniczanie kosztów jest ważne w każdej instytucji, dlatego też tarnowski MORD zdecydował się na ich ograniczenie w nietypowy, choć dozwolony prawem sposób. Auta, w których będą jeździć przyszli egzaminowani będą w kolorze podstawowym, czyli granatowym.  Oznacza to odejście od tradycyjnego, czerwonego koloru pojazdów egzaminacyjnych.

Czerwony kolor pozwalał w szybki sposób odsiać w morzu pojazdów te, na które warto zwracać szczególną uwagę. W przypadku pojazdów egzaminacyjnych bywa to szczególnie ważne.

Także na stronie MORD w Nowym Sączu widzimy ogłoszenie o przetargu na zakup nowych pojazdów. Czy i w tam już za jakiś czas wyjadą nowe, granatowe pojazdy?

Przekonamy się niedługo: na razie na stronie widnieje jedynie informacja o propozycjach, które oferenci przedstawili w przetargu. Także w Sączu zakupy MORD będą prawdopodobnie opiewały na kwotę około miliona złotych, ale tu zakupem ma być objęte 15 pojazdów.

 

Źródło info: MORD Nowy Sącz, MORD Tarnów


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023