Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

W Kobylance zostanie wyremontowana droga powiatowa. Gminna też

Oceń

Dzisiaj (14 lipca) w Kobylance odbył się briefing prasowy poseł Elżbiety Zielińskiej i Starosty powiatu gorlickiego Marii Gubały. Okazją była dotacja na remont dróg w Kobylance.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

W spotkaniu przy drodze powiatowej z Kobylanki do Dominikowic uczestniczyli poseł Elżbieta Zielińska, starosta powiatu gorlickiego Maria Gubała, dyrektor powiatowego zarządu drogowego Rafał Wojna, sołtys wsi Kobylanka Andrzej Skowronek oraz radna powiatowa Maria Ludwin.

 

Mamy radosną nowinę dla mieszkańców Kobylanki - rozpoczęła Maria Gubała.

Dobre wieści dla Gminy Gorlice - powiedziała Elżbieta Zielińska.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę zwycięskich projektów dofinansowanych z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla miejscowości popegeerowskich.

W ramach tego projektu powiatowi gorlickiemu przypadło ponad 21 milionów złotych. Jedną z największych inwestycji w powiecie będzie przebudowa fragmentu drogi powiatowej w Kobylance, na którą czekaliśmy od kilkunastu lat - kontynuowała Elżbieta Zielińska.

Najważniejszą kwestią podkreślaną przez samorządowców, jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, a chodnik, który powstanie przy drodze powiatowej, posłuży osobom chcącym dostać się do ośrodka zdrowia oraz tym z wózkami dla dzieci.

W pierwszym rzucie Polskiego Ładu otrzymaliśmy jako powiat kwotę 12 mln zł - wtórowała Maria Gubała.

Będziemy dążyć do kompleksowej przebudowy tej drogi, zabiegając o środki na remont całości. 

Z powodu braku środków nie mogliśmy wcześniej rozpocząć inwestycji remontu drogi i budowy chodnika - powiedział sołtys Kobylanki Andrzej Skowronek.

Przyznane prawie 5 mln zł  przeznaczymy na przebudowę drogi powiatowej, a oprócz tego kolejne 2 przyznane miliony zainwestujemy w remont drogi gminnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia konferencji.


Napisz komentarz
Komentarze
Codzienny kierowca tej części drogi 16.07.2022 09:41
Tylko szybciej niech to robią i po jednej części a nie 3 na raz bo już jedna część asfaltu co nałożyli musieli zdjąć bo tak długo ich pracę trwają. Tamte 2 kawałki nowego asfaltu też nadają się do zdjęcia. Marnotrastwo materiałów i czasu ludzi którzy muszą przejechać ten kawałek drogi i stać na 4 światłach włącznie ze skrzyżowaniem.

jerry 15.07.2022 21:57
Posłanka mówi, że walczyliśmy o przebudowę drogi kilkanaście lat - przypomnę, że 10 lat temu droga była PRZEBUDOWYWANA !!! DRAMAT niewiedzy i ignorancji. PS. Premier długo pracował nad drogą w Kobylance, nie sypiał, nie dojadał, zmarniał...

jaro 15.07.2022 21:38
radosna wiadomość dla mieszkańców - będzie więcej tirów jeździć, a te 11 baniek zapłacą TEŻ Mieszkańcy Kobylanki.

Kierowca ale i rowerzysta 14.07.2022 20:08
Jak już robicie przy drodze to zrobić porządny chodnik i osobno ścieżkę rowerową, inaczej to szkoda zachodu.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023