Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Trening połączony z pamięcią o Powstaniu Warszawskim

Oceń

Już dziś (1 sierpnia) o godz. 17 zawyją syreny. Będzie to zarówno forma upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a jednocześnie forma treningu systemu ostrzegania.
Trening połączony z pamięcią o Powstaniu Warszawskim
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Podobny komunikat już widnieje lub niebawem pojawi się na większości stron urzędowych. 

Uroczysta forma upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jest co roku chwilą, w której na minutę zamiera ruch uliczny, a ludzie zatrzymują się oddając cicho hołd poległym w walkach. Ze względu na przyjętą, unikatową formę upamiętnienia tamtych wydarzeń, w wielu miejscach rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.

Będzie to jednoczesne uczczenie ważnego wydarzenia historycznego, symbolem oddania hołdu żołnierzom Armii Krajowej oraz treningiem systemu ostrzegania.

Syreny alarmowe będą nadawały ciągły sygnał, który będzie trwał jedną minutę.

Wszystko rozpocznie się o godzinie „W” czyli o 17.

 

To wyjątkowa minuta: osoby, które nie znają polskiej historii, przyjezdni i turyści, szczególnie Ci przebywający tego dnia w Warszawie często wskazują, że jest to absolutnie magiczny moment. Chwila, w której wszystko się zatrzymuje, niezależnie od tego, dokąd i jak bardzo się spieszymy. Osoba, która nie rozumie tej tradycji przez chwilę widzi tętniące życiem miasto, które na znak wstrzymuje oddech. Dla wielu osób pytania o powód tego zatrzymania się w biegu pojawiają się dopiero później. Cała sytuacja jest statyczna, ale dla zewnętrznego obserwatora to absolutnie spektakularny pokaz tego, że Polaków potrafi połączyć milczące porozumienie.

 

Źródło info: UM w Gorlicach, Gmina Gorlice, UM Biecz, UG w Łużnej, Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023