Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Klimkówka. Woprowcy wyciągnęli z wody 12-latka i jego pijanego opiekuna

Oceń

Słoneczna pogoda, która w ostatnich dniach towarzyszy mieszkańcom i turystom przebywającym w Gorlickiem, zachęca do aktywnego odpoczynku nad wodą. Niestety, nie wszyscy potrafią rozsądnie korzystać z atrakcji, które oferuje zalew w Klimkówce.
Klimkówka. Woprowcy wyciągnęli z wody 12-latka i jego pijanego opiekuna
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Policjanci, którzy razem z ratownikami wodnymi patrolują jezioro, każdego dnia przeprowadzają kontrole trzeźwości osób korzystających z rowerków wodnych czy pływających kajakami.

Tylko w sobotnie południe (16 lipca) policjanci ujawnili trzech mężczyzn korzystających z rowerków wodnych w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich, mieszkaniec województwa podkarpackiego, wydmuchał ponad 2,6 promila alkoholu i został ukarany 250 zł mandatem. Pozostali dwaj, mieszkańcy województwa mazowieckiego, mieli kolejno 0,9 promila i 1 promil alkoholu i zostali ukarani 100 zł mandatami.

Wczorajsze popołudnie (21 lipca) to kolejne mandaty dla nietrzeźwych osób pływających na rowerkach wodnych. Mieszkaniec Grybowa wydmuchał 0,34 promila za co został ukarany 50 zł mandatem, a mieszkaniec Stróżówki miał w organizmie 0,5 promila i otrzymał 60 zł mandat.

Kompletny brak wyobraźni można natomiast zarzucić mieszkańcowi Krynicy-Zdroju, który w środowe popołudnie (20 lipca) wybrał się z 12-latkiem na kajaki. 

Tuż przed godz. 14 ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podjęli z wody i przetransportowali na brzeg mężczyznę i nastolatka, którzy nie potrafili wrócić do przewróconego kajaka. 

Okazało się, że opiekun nastolatka, jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się około 1,9 promila. Policjanci ukarali mieszkańca Krynicy-Zdroju 500 zł mandatem – relacjonuje podkomisarz Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Napisz komentarz
Komentarze
Janek 22.07.2022 23:35
Słabe te mandaty na drodze kierowca płaci tysiące za drobiazgi pijani na kajakach i rowerkach 50 czy 100 zł to chyba żart. Żart.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023