Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Na plebanię w Binarowej spadło drzewo

Oceń

Ostatnie kilkanaście godzin strażacy północnej części powiatu zapamiętają na długo. Tak dużej ilości interwencji związanych z przejściem nawałnicy dawno tu nie było.
Na plebanię w Binarowej spadło drzewo
Autor: Biecz998


Do najniebezpieczniejszego zdarzenia ostatnich godzin doszło w Binarowej. Około godz. 2 na budynek plebanii parafii pw. Św. Michała Archanioła spadło potężne drzewo. Gałęzie uderzyły w dach i elewację budynku.

Na całe szczęście nic nikomu się nie stało. Do akcji wezwano strażaków z OSP Binarowa oraz JRG Gorlice. Konieczne było użycie podnośnika.

Strażacy kilku jednostek OSP gminy Biecz przez cały czas otrzymują zgłoszenia o kolejnych drzewach, które zagrażają drogom i liniom energetycznym.

Ostatnie godziny podsumowuje rzecznik gorlickich strażaków, ml. bryg. Dariusz Surmacz.

 

W dniu wczorajszym po przejsciu burzy nad powiatem gorlickim, zostalo uszkodzonych 10 dachów na budynkach mieszkalnych i 16 dachów na budynkach gospodarczych..

Doszło do powalenia 36 drzew.  

Strażacy byli też wzywani 6 razy do zdarzeń związanych z burzą, w tym do pożaru drzewa od uderzenia pioruna w Stróżówce.

Najwiecej zdarzeń odnotowano w gminie Biecz, gdzie najbardziej ucierpieli mieszkańcy Racławic i Binarowej. W sumie zostało tam uszkodzonych 20 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a