Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Chipsy zawierają popularny alergen. GIS informuje

Oceń

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się nowe ostrzeżenie związane z produktem spożywczym. Tym razem z rynku musi zniknąć jedna z partii chipsów.
Chipsy zawierają popularny alergen. GIS informuje
opakowanie chipsów ziemniaczanych zakwestionowanych przez GIS
Autor: GIS/halogorlice.info©

 

Ostrzeżenie z dnia 26 lipca 2022

Ostrzeżenie dotyczy wycofania wskazanych poniżej partii produktu sprzedawanego pod nazwą Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw. Ostrzeżenie dotyczy opakowania o wadze 125 g. Jako powód wycofania wskazano błędne oznakowanie produktu. 

Jak informuje GIS, informacja o nieprawidłowości pochodzi od firmy FRITO LAY Sp. z o.o., która zadecydowała o konieczności wycofania z rynku wskazanej poniżej partii produktu. Powodem tego jest troska o bezpieczeństwo konsumentów, którzy mają alergię na mleko krowie. Ze względu na pomyłkę, do której doszło w zakładzie produkcyjnym, pewna liczba gotowych produktów została zapakowania w opakowania nieprzeznaczone dla nich. To zaś spowodowało, że na opakowaniu nie występowało niezbędne ostrzeżenie przed obecnością składnika alergennego w produkcie spożywczym.


Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: „Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g
  • Numer partii: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10
  • Data minimalnej trwałości: 30 października 2022
  • Producent: Frito Lay Poland Sp. z o.o. ul. Zachodnia 1. 05-825 Grodzisk Mazowiecki
  • Frito Lay Sp. z o.o. Fabryka w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Włókiennicza 12/18

 

W związku z wykrytą nieprawidłowością firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o konieczności wycofania z rynku wskazanego wyżej artykułu. Jednocześnie w sklepach, w których sprzedawano wskazany artykuł opublikowano odpowiednie informacje dla klientów. Jednocześnie informację przekazano organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej. One też monitorują trwający właśnie proces wycofywania produktu z rynku.
Konsumentom zaleca się, by w przypadku stwierdzenia u nich alergii na białko mleka powstrzymali się przed spożyciem produktów partii wskazanych powyżej. Jednocześnie firma oferuje możliwość zwrotu wskazanego produktu do sklepu, w którym został on nabyty.

Źródło info: GIS

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023