Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Węglowe machloje. Bieczanie wpłacili zaliczkę oszustowi

Oceń

We wtorek (26 lipca) do mundurowych z bieckiego komisariatu zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy zostali oszukani przy zakupie węgla. Skusiła ich atrakcyjna oferta, niestety trafili na złodzieja.
Węglowe machloje. Bieczanie wpłacili zaliczkę oszustowi
Autor: pixabay.com

 

Na początku lipca mężczyźni postanowili, kolokwialnie mówiąc, rozejrzeć się za węglem. Bardzo szybko natrafili w internecie na atrakcyjną ofertę. 

Ogłoszenie znaleźli na Facebook i na ile to możliwe sprawdzili w internecie firmę, komentarze na jej temat i zakres działalności – wszystko wydawało im się przejrzyste.

Z właścicielem umówili się, że na adresy mailowe otrzymają faktury pro forma i zaraz potem wpłacą zaliczki na poczet zakupu węgla. Tak też uczynili.

Kilka dni temu minął ostateczny termin dostarczenia węgla, ale już od ubiegłego tygodnia mężczyźni bezskutecznie próbowali skontaktować się z właścicielem firmy. W końcu sprawę postanowili zgłosić na policję.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line,oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów – podkreśla podkomisarz Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Napisz komentarz
Komentarze
siki 28.07.2022 13:49
Dostaną dopłate, to nic im nie bedzie

ja 28.07.2022 09:20
chocby było coś za złotówkę to tylko i wyłącznie za pobraniem a węgiel workowany tez można kupic za pobraniem

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a