Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - MARMED, ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66; 501 700 244
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Odtworzono wygląd ofiary zabójstwa. Policja prosi o pomoc

Podziel się
Oceń

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie natrafili na szczątki mężczyzny, zamordowanego w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Publikujemy odtworzony wizerunek denata. Policja prosi o zgłaszanie się osób, które rozpoznają mężczyznę, ale także świadków, którzy posiadają informacje na temat okoliczności, w jakich doszło do zabójstwa i osób powiązanych z tą zbrodnią.
Odtworzono wygląd ofiary zabójstwa. Policja prosi o pomoc

Autor: Malopolska Policja

W czerwcu 2020 roku, policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej. Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, a policjanci z KWP w Krakowie rozpoczęli analizowanie wszelkich pojawiających się informacji oraz wątków. 

Ustalenia w śledztwie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego działającego w Krakowie w latach 90-tych. Te ustalenia pokrywały się z wynikami badania szczątków przez specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, które określały czas zabójstwa na lata 90-te (1995-1999). Śledztwo jest na biegu i trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców zabójstwa.

DNA denata  porównano z bazą DNA osób zaginionych, ale to nie przyniosło pozytywnego rezultatu.  Na podstawie opinii biegłych, z zakresu medycyny sądowej jak również antropologii (w tym m.in. na podstawie właściwości zapisanych w kodzie genetycznym) wykonano rekonstrukcję twarzy ofiary. Udało się również ustalić, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat, 176 cm wzrostu oraz ważył około 70 kg. Informację tę wraz ze zdjęciem zrekonstruowanej twarzy denata dostały wszystkie jednostki policji na terenie kraju. Jak dotąd tożsamość denata nie została ustalona.   

Wszystkie osoby mające informacje dotyczące tożsamości mężczyzny, okoliczności i sprawcy bądź sprawców tej zbrodni proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – tel. 47 835 86 90. Gwarantujemy pełną anonimowość. 
 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle, STUDIUJ BLISKO SIEBIE ADMINISTRACJĘ LUB PEDAGOGIKĘ, studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line | ZAPISZ SIĘ TERAZ! STYPENDIA NAWET DO 4500 ZŁ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama