Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Halo – tu weekend! Najbliższe dni pełne kultury

Oceń

Nadchodzący weekend nie zawiedzie nas kulturalnie – to pewne. Koncerty, festiwale, spotkanie z podróżniczką, prelekcje – jest w czym wybierać! Koniecznie sprawdźcie nasz kalendarz imprez.
Halo – tu weekend! Najbliższe dni pełne kultury
Autor: materiały promocyjne/halogorlice.info ©

Kalendarz wydarzeń w regionie (29-31 lipca 2022)

Dziś o godzinie 18 zapraszamy na Rynek w Bieczu na rozpoczęcie 29. Święta Dzieci Gór – Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych! Wystąpią dla Państwa: Dziecięco – Młodzieżowy zespół tańca ludowego „Podgrodzianie”. Wstęp wolny, szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ

 

CNB Krzywa, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz GOK Sękowa zapraszają wszystkich chętnych w szczególności dzieci i młodzież na spotkanie z podróżniczką Agnieszką Barszcz-Bylicą! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w Centrum Narciarstwa Biegowego w Krzywej.

 

Browar Dukla zaprasza na koncert duetu Vis a Vis, który rozpocznie się w piątek, o godzinie 19. Wejście „za kapelusz” – sugerowana kwota to 20 złotych.

Duet Vis a Vis, powstał w 2018r. z pasji do muzyki z szeroko pojętej krainy łagodności. Duet tworzą Katarzyna Chruściel wokalistka z wykształcenia sopran oraz Rafał Gondek gitarzysta, autor tekstów i muzyki do wspólnie wykonywanych utworów. Podczas koncertów wykonują własne kompozycje ale też utwory SDM – u Wolnej, Grupy Bukowina, Wołosatek czy Łukasza Majewskiego. Chętnie sięgają po poezję Edwarda Stachury, czy Adama Ziemianina. Nie obce są też utwory Stanisławy Celińskiej , Antoniny Krzysztoń, Marka Dyjaka.

 

Projekt „Śladami Wyspiańskiego” to inicjatywa Justyny Wojnowskiej i Doroty Pindur, które promują szkicowanie na żywo prowadząc grupę Urban Sketchers Poland i organizując liczne spotkania rysunkowe, wystawy i warsztaty. Zachęcają w ten sposób do uwieczniania rzeczywistości w szkicownikach i rozwijania własnego stylu oraz kreatywności. W niedzielę (30 lipca) o godzinie 17 w szymbarskim Kasztelu odbędzie się wykład Tadeusza Łopatkiewicza na temat szkicowników Stanisława Wyspiańskiego. Szczegóły warsztatów TUTAJ

 

Gorlickie Centrum Kultury we współpracy z Miastem Gorlice zaprasza do udziału w pierwszej edycji Festiwalu im. Piotra Nowaka! Festiwal powołany został w celu upamiętnienia postaci gorlickiego muzyka, popularyzowania jego twórczości i muzyki bluesowej i rockowej oraz promocji kultury i dziedzictwa kulturowego miasta Gorlice. Wystąpią: Billy Goats, CLAP & TONE – A Tribute to Eric Clapton, Arek Zawiliński TRIO oraz Jack Moore & Gary Moore Tribute Band. 

W sobotę (30 lipca) odbędą się przesłuchania konkursowe, a w niedzielę (31 lipca) o godzinie 18.30 obędzie się koncert laureatów konkursu wraz z zespołem Piotr Nowak Band.

Integralną częścią festiwalu jest również Konkurs Wokalny na interpretację wybranego utworu Piotra Nowaka. Koncerty poprowadzi Andrzej Klee. Festiwalowi towarzyszyć będzie plenerowa wystawa retrospektywna dotycząca postaci Piotra Nowaka, strefa chilloutu i gastro. Program Festiwalu dostępny jest TUTAJ

 

Ekipa BeskidVibe to grupa znajomych, która postanowiła zorganizować festiwal muzyczny. Naszym celem jest połączenie społeczności bez względu na wiek czy upodobania muzyczne. Mamy coś dla fanów rocka, rapu, bluesa, muzyki folkowej, a nawet znajdzie się coś dla miłośników teatru. Innymi słowy, jeśli lubisz sztukę, powinieneś tu być! 

Zapraszamy Was serdecznie >>>Beskid Vibe Fest już za miesiąc! Sprawdźcie, kogo zobaczymy na dwóch scenach [VIDEO]

 

Prelekcja organizowana jest w ramach projektu „Śladami Wyspiańskiego” Jest to inicjatywa Justyny Wojnowskiej i Doroty Pindur, które promują szkicowanie na żywo prowadząc grupę Urban Sketchers Poland i organizując liczne spotkania rysunkowe, wystawy i warsztaty. Zachęcają w ten sposób do uwieczniania rzeczywistości w szkicownikach i rozwijania własnego stylu oraz kreatywności. Tym razem zainspirowały się książkami autorstwa Piotra i Tadeusza Łopatkiewiczów na temat szkicowników Stanisława Wyspiańskiego i postanowiły zorganizować plener w Szymbarku w dniach 29-31 lipca dla niewielkiej grupy miłośników rysowania.

Prelekcja odbędzie się w Szymbarskim Kasztelu, początek o godzinie 17, wstęp wolny. 

 

Zapraszamy na wydarzenie w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu „U Źródeł, pry dżerełach”„Muzyczne Epitafium” z okazji 80. rocznicy likwidacji gorlickiego getta i 75. rocznicy Akcji Wisła. Koncert rozpocznie się o godzinie 18 w sobotę, w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. W programie: 

  • J. S. Bach – Partita na skrzypce solo nr 3
  • A. Lasoń – II Sonata „hebrajska” na skrzypce solo
  • E. Bloch – Nigunin opr. na skrzypce solo
  • D. Bortnianski – Tibie poiom na skrzypce solo
  • P. Terpieluk – Motto perpetuo
  • Melodie łemkowskie w opracowaniu na skrzypce solo
  • Poezja żydowska i łemkowska

 

Festiwal „Rock In Jasło” 2022, jest to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego. Główną gwiazdą imprezy ma być żywa legenda mocnego grania w Polsce – dowodzona przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego grupa Illusion. Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 16, na Przystanku Kwiatowa Jasło.

 

Bieckie Centrum Kultury zaprasza na prezentację procesu digitalizacji zabytków Biecza w ramach projektu „Królewski Biecz – dziedzictwo kulturowe Polski dostępne dla wszystkich”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godz. 17-18.15 w Bibliotece Biecz (Rynek 20) w sali spotkań – wejście od ul. Potockiego.

 

Kromer Festival Biecz 2022 odbędzie się pod hasłem Przemiany. Wybór idei został podyktowany z jednej strony zmianami, które dokonały się na całym świecie w ubiegłych latach, a które mają kardynalny wpływ na życie artystyczne i odbiór kultury. Z drugiej strony zaś stwierdzenie, że muzyka na przestrzeni wieków podlegała nieustannym przemianom, zaś kolejne pokolenia kompozytorów i wykonawców inspirowały się dokonaniami poprzedników, jest swoistym truizmem, niemniej truizmem, który powinien być nieustannie podkreślany – aby nie utracić łączności z przeszłością i dziedzictwem przodków i by pamiętać, że społeczeństwa rozwijają się niczym drzewa, czerpiąc życiodajne siły wprost z korzeni.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem TUTAJ 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach turystyczno – kulturalnych realizowanych w ramach projektu „Biecki City Break”. Atrakcje programu oferty turystycznej „Biecki City Break” są bezpłatne (poza wycieczkami do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku oraz do Kasztelu). Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ – sprawdźcie go, warto!

 

GOK w Uściu Gorlickim zaprasza na słowne medytacje na Górze Jawor! Początek o godzinie 20 w Sanktuarium na Górze Jawor. Wystąpią przed Państwem: Mariusz Monczak – skrzypce, Alicja Siejka – fortepian, Monika Babula – recytacje , Ewa Monczak – prowadzenie.

 

OSP KSRG Rożnowice zapraszają na zabawę taneczną z zespołem New Time, która odbędzie się na boisku szkolnym w Rożnowicach. Początek imprezy o godzinie 19, wstęp: 10 zł. 

 

 

Sierpień 2022:

 

Polecamy również bliskie spotkania ze sztuką i aktualnie trwające wystawy oraz warsztaty:

Towarzystwo Beskidu Niskiego, Kraina Podkowca, Karpating oraz Baba z gór zapraszają na wspólne zwiedzanie świata nietoperzy wokół Świątyni w Izbach. Spotkania odbędą się w każdy wakacyjny CZWARTEK! W sierpniu o godzinie 19. Szczegóły TUTAJ

 

Zapraszamy na wycieczki po Dukli i okolicach, prowadzone przez przewodników beskidzkich, w każdą sobotę sierpnia zabierzemy Was na górę Cergową, a w niedzielę na spacer po najważniejszych zabytkach Dukli. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ

Pracownia Empatii i Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zapraszają na cykl warsztatów pt. „Wprowadzenie do komunikacji empatycznej”. Na warsztatach poznasz podstawowe założenia Porozumienia bez Przemocy (ang NVC, Nonviolent communication) i narzędzia, które działają w budowaniu relacji i komunikacji. Będziemy pracować na konkretnych przykładach z życia, ćwiczyć komunikację i empatię, żeby działać bardziej świadomie, lepiej rozumieć siebie i innych.

Uzyskanie szczegółowych informacji oraz zapisy możliwe poprzez wysłanie wiadomości na adres mailowy: [email protected] lub za pośrednictwem Facebooka

Uwielbiasz śpiewać, grać? Jesteś uczniem? Jeśli tak scena jest właśnie dla Ciebie! Amfiteatr Wapienne zaprasza do współpracy! Być może czekają właśnie na Ciebie! Szczegóły dostępne pod numerem: 18 351 80 78

Warsztaty mają na celu trening „uważnego oka”, z zastosowaniem: fotografii, grafiki, kolażu oraz animacji poklatkowej. Temat przewodni to wizerunek człowieka w wybranych epokach, począwszy od przedstawień malarskich okresu renesansu aż do czasów nam współczesnych. Wydarzeniem towarzyszącym, będzie wystawa prac uczestników zajęć warsztatowych i spotkanie podsumowujące projekt. Całość udokumentowana zostanie publikacją w formie katalogu oraz filmu.

 

 

 

W kategorii >>>Imprezy 2022 publikujemy wszystkie darmowe wydarzenia. Jeśli wiesz o ciekawym wydarzeniu, koncercie lub wystawie, a nie ma tej informacji na naszej stronie (w kalendarzu imprez), skontaktuj się z nami – śmiało! Czekamy na Twoje wiadomości i przypominajki i z góry dziękujemy!

 

Dane kontaktowe: [email protected] lub poprzez Fb albo IG


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a