Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Prognozy na weekend są jednoznaczne [AKTUALIZACJA]

Oceń

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które zaplanowały aktywny weekend na świeżym powietrzu w naszym regionie. Obecne prognozy wskazują na to, że czeka nas dwa dni z gwałtowną pogodą.
Prognozy na weekend są jednoznaczne [AKTUALIZACJA]
Autor: IMGW-PIB/halogorlice.info ©

 

Prognozy na razie nie do końca się sprawdziły

Na stronie IMGW-PIB w chwili publikacji tego tekstu nie ma ostrzeżenia dla naszego regionu. Komunikat wydany dla najbliższego nam regionu, w którym występują już niepokojące zjawiska atmosferyczne, dotyczy powiatu nowotarskiego. Chociaż prognozowano tam występowanie burz z gradem już od godziny 12, jak dotąd (komunikat z godz. 15.33) w rejonie odnotowano tylko pierwsze opady o charakterze lokalnym i niewielkie burze. 

Jak informuje IMGW-PIB w odniesieniu do powiatu nowotarskiego:

Jak dotąd natężenie zjawisk nie jest duże. W ciągu najbliższych godzin spodziewane jest wystąpienie lokalnych burz z opadem do około 20 mm. Niewykluczony grad.
 

Chociaż pierwsze prognozy nie sprawdziły się na razie, wystąpienie kolejnych, niebezpiecznych zjawisk pogodowych nie zostało wykluczone. Przewidywane jest, że wystąpią kilka godzin później, niż pierwotnie zakładano. 

 

Powiat gorlicki już niedługo pod burzową chmurką

W chwili publikacji tego materiału dla powiatu gorlickiego nie zostały wydane żadne ostrzeżenia meteorologiczne na stronie IMGW-PIB. Prognozy zagrożeń są jednak jednoznaczne: w ten weekend powinniśmy się spodziewać burz z silnymi opadami deszczu, a zjawiska te mogą odznaczać się wysoką intensywnością.

Prognozy pogody także są zgodne: niewielkie opady w naszym powiecie mogą rozpocząć się jeszcze dziś wieczór. Najbardziej gwałtowne zjawiska prognozowane są na jutro (sobota). Powinniśmy się spodziewać intensywnych opadów deszczu i burz z wyładowaniami atmosferycznymi, którym może towarzyszyć także opad gradu. Pogoda w niedzielę będzie nieco spokojniejsza, chociaż także wtedy powinniśmy się spodziewać opadów deszczu. Prognozowane zjawiska będą jednak łagodniejsze, niż te, które mogą nawiedzić nasz powiat jutro

 

AKTUALIZACJA (IMGW-PIB, 29 lipca 2022, godz. 19.20)

Ostrzeżenia meteorologiczne: Burze z gradem
Stopień: 1
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Ważne: od godz. 17.46 do 21 w piątek (29 lipca).

Czas wydania: 2022-07-29 17.44

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny deszcz z burzami
Stopień: 2
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu w okresie od godz. 8:00 30.07 do 08:00 31.07 od 30 mm do 60 mm od 8:00 31.07 do 20:00 31.07 od 10 do 20 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h.
Uwagi: Brak.

Ważne: od godz. 8 (30 lipca) do godz. 20 (31 lipca)

Czas wydania: 2022-07-29 17:54

 

Źródło info: IMGW-PIB, weather.com, pogoda interia.pl, pogoda.onet.pl, pogoda.wp.pl

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a