Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Krótko i na temat. Kiedy chodniki zostaną połączone?

Oceń

Dziś wracamy do tematu, który nieustannie powraca w pytaniach do naszej redakcji. Kiedy w końcu połączone zostaną chodniki łączące Stróżówkę z Mszanką?
Krótko i na temat. Kiedy chodniki zostaną połączone?
Autor: halogorlice.info ©

 

To jeden z tych tematów, który bardzo interesuje wielu z Was. Nic dziwnego, chodzi o bardzo intensywnie uczęszczaną trasę: drogę wojewódzką nr 977. W ubiegłym roku pisaliśmy o prośbie mieszkańców, która spotkała się z pozytywną odpowiedzią władz. Już w chwili pisania tamtego tekstu trwały przygotowania pod budowę jednej z części chodnika w miejscowości Stróżówka.

Pisaliśmy o tym w artykule >>>Połączcie w końcu te chodniki! Apel mieszkańców Stróżówki i wnioski o przejścia dla pieszych

 

Projekt obejmował jednak tylko część trasy, a ostatni brakujący fragment chodnika miał być wybudowany w przyszłości. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to odpowiedzią są oczywiście pieniądze. Dziś, ponad rok po publikacji tamtego tekstu zapytaliśmy ponownie: kiedy możemy oczekiwać połączenia chodników przy DW977, które połączą Gminę Gorlice z Gminą Łużna ( a faktycznie pozwolą bezpiecznie dotrzeć także na teren gminy Moszczenica).

Z pytaniem zwróciliśmy się do urzędników z Gminy Gorlice.

 

Odpowiedź była jasna: są plany, ale nie ma jeszcze projektu

Aby rozpisać przetarg na budowę, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie szczegółowego projektu przyszłego chodnika. Na razie takowego nie ma. To powoduje, że jeśli w tym roku udałoby się rozpocząć prace nad projektem, to być może w 2023 roku udałoby się przygotować środki budżetowe i rozpisać przetarg na budowę. 

Teraz spekulacje: zakładając bardzo optymistyczny scenariusz i pozytywny przebieg wszystkich etapów poprzedzających przysłowiowe wbicie łopaty, zakończenie prac mogłoby przypaść dokładnie w spodziewanym okresie wyborczym w 2023 roku.

Jeśli jednak spojrzymy na podobne realizacje w naszym regionie, wydaje się, że realistycznym terminem byłby raczej rok 2024. 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Jan 30.07.2022 18:15
Do Ks. Akurat w 95 procentach ten chodnik ma być wybudowany w Stróżówce. Mszanka na dużej długości ma już chodnik.

Ks. 29.07.2022 18:04
Mszanka mi się kojarzy z ludzmi z wiecznymi problemami

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a