Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Akcja strażaków nad Zalewem Klimkówka

Oceń

Dzisiejszego przedpołudnia (30 lipca) straż pożarna została postawiona na równe nogi po informacji o możliwym zatonięciu mężczyzny nad Zalewem Klimkówka.
Akcja strażaków nad Zalewem Klimkówka
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Natychmiast do akcji zostało zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej z OSP KSRG Ropa oraz JRG Gorlice, policja oraz WOPR.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano szczegółowego rozpoznania. W grupie osób, korzystających z kąpieli, stwierdzono brak jednej z nich. Na brzegu kąpieliska pozostały tylko odzież i rzeczy osobiste – mówi rzecznik PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Strażacy bezzwłocznie przystąpili do akcji poszukiwawczej, informując również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tarnowa. Do akcji przyłączyli się również funkcjonariusze policji.

Po kilkunastu minutach pojawiła się informacja o osobie, odpowiadającej rysopisowi zaginionej, która miała znajdować się kilka kilometrów dalej, w Uściu Gorlickim. 

Na miejsce skierowano patrol policji, a strażacy nadal przeczesywali teren wzdłuż kąpieliska.

Okazało się, że poszukiwana osoba wybrała się do sklepu nie informując o tym swoich znajomych.

Na całe szczęście osoba odnalazła się cała z zdrowa – informuje rzecznik prasowy gorlickich strażaków, mł. bryg. Dariusz Surmacz.

W tym miejscu wypada zaapelować do wszystkich osób przebywających nad wodą. Czas wakacji rządzi się swoimi prawami, wypoczywajmy więc z głową. Przypominamy, że kąpielisko to miejsce, gdzie nie powinno spożywać się napojów alkoholowych, a wchodzenie do wody w stanie nietrzeźwości jest bardzo często przyczyną utonięć. Zwracajmy też uwagę na siebie samych, informując o oddaleniu się od grupy osób, z którymi przebywamy. 

Dziś wszystko skończyło się na strachu, jednak większość takich przypadków kończy się tragicznie.

W ostatnim tygodniu strażacy powiatu gorlickiego ćwiczyli nad Zalewem Klimkówka. Można o tym przeczytać w naszym artykule >>>Klimkówka stała się poligonem strażackich ćwiczeń

Napisz komentarz
Komentarze
Janusz 30.07.2022 21:27
Ja nie zapłace i już

Never 30.07.2022 16:27
No i zapłacimy za akcję my wszyscy.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a