Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Oszustwo na... pracownika KRUS. Jak nie dać się nabrać?

Oceń

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o powtarzających się przypadkach oszustw.
Oszustwo na... pracownika KRUS. Jak nie dać się nabrać?
Autor: halogorlice.info ©

 

Osoby podszywające się pod pracowników KRUS pojawiają się coraz częściej bezpośrednio w gospodarstwach rolnych i próbują np. wyłudzić pieniądze od rolników.

Kilka lat temu tego typu oszustwa także się zdarzały. Wtedy oszuści próbowali egzekwować na miejscu, „do ręki” składki na ubezpieczenie społeczne. Jak przypominał wówczas KRUS:

(...) jedyną z jej strony formą przypomnienia o obowiązku opłacenia składek są cokwartalne, imienne przekazy pocztowe, ze wskazaniem bieżącego wymiaru należności z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz konta, na które składki należy przekazać za pośrednictwem poczty lub banku.

 

Nie ma więc mowy o tym, by jakiekolwiek płatności czy należności uiszczać bezpośrednio urzędnikom.

Chociaż pracownicy KRUS rzeczywiście mogą pojawiać się bezpośrednio w gospodarstwach rolnych, to urząd zaznacza, że ubezpieczeni i świadczeniobiorcy KRUS są obsługiwani przede wszystkim w siedzibach oddziałów regionalnych i w placówkach terenowych.

Jeśli już dochodzi do spotkania na miejscu pracy rolnika, w jego gospodarstwie domowym, pracownicy KRUS są zobowiązani okazać imienne identyfikatory z logotypem KRUS. Co jednak ważne: jeśli mamy wątpliwości co do autentyczności tych identyfikatorów, możemy łatwo potwierdzić wizytację telefonicznie, kontaktując się z właściwą terytorialnie jednostką Kasy i pytając o to, czy osoby podające się za urzędników rzeczywiście nimi są.

KRUS jednocześnie prosi, by wszelkie podejrzane wizyty i próby oszustwa zgłaszać na policję i informować o nich najbliższą jednostkę KRUS. 

 

Źródło info: KRUS


Napisz komentarz
Komentarze
Niki 02.08.2022 15:57
A co z panią prawnik Joanną która też na KRUSIE zarabiała.

ja 03.08.2022 08:05
ludzie z pis-u są nietykalni

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!