Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

W Bobowej projektują wodociągi – jeszcze zdążycie się przyłączyć

Oceń

Z powodu dużego zainteresowania mieszkańców możliwością przyłączenia się w przyszłości do sieci wodociągowej, termin zgłoszeń wydłużony został do 12 sierpnia 2022 r.
W Bobowej projektują wodociągi – jeszcze zdążycie się przyłączyć
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

W związku z przygotowywaniem dokumentacji projektowej dla nowej sieci wodociągowej w Gminie Bobowa planowane jest zaopatrzenie w wodę kolejnych obszarów gminy:

  • miasto Bobowa – ulice Topolowa i Piekarska,
  • Brzana – obszar od ulicy Pławienka do Domu Kultury wzdłuż obydwu stron drogi powiatowej,
  • Wilczyska – obręb Szkoły Podstawowej, Przedszkola, Domu Kultury z włączeniem do istniejącej sieci w przysiółku Moroń,
  • Sędziszowa – obszar Domu Kultury, Żłobka z włączeniem do istniejącej sieci  na terenie  strefy aktywności gospodarczej i przebiegiem wzdłuż starodroża drogi wojewódzkiej,
  • Stróżna – wzdłuż drogi powiatowej – od szkoły do granicy z miejscowością Szalowa,
  • Siedliska – wzdłuż drogi wojewódzkiej – od Domu Kultury do granicy z miejscowością.

 

Dodatkowo, mieszkańcy gminy Bobowa, zamieszkujący inne terenów, niż wskazane powyżej, mogą zgłaszać indywidualne lub zbiorowe wnioski na o uwzględnienie w przyszłych projektach rozbudowy. Chodzi tu w szczególności o tereny, w których stwierdzone zostały duże niedobory wody. Te wnioski będą analizowane pod kątem istniejących uwarunkowań technicznych, a także celowości, zasadności przygotowania i przyszłej realizacji zadań wodociągowych.

Jak podkreśla gmina Bobowa:

Z uwagi na efektywność ekonomiczną realizacji zadań w połączeniu z rzeczywistą potrzebą zaopatrzenia w wodę domów prywatnych, obiektów użyteczności publicznej i obiektów działalności gospodarczej zasadnym jest, aby kolektory magistralne zasilały jak największa ilość odbiorców.

W związku z tym Burmistrz Bobowej zwraca z prośbą o zgłaszanie się zainteresowanych mieszkańców i podmiotów gospodarczych z  w/w obszarów  w celu zbilansowania i określenia optymalnego zakresu prac projektowych.

 

Co podkreśla urząd, nie chodzi jedynie o rozwijanie infrastruktury, ale także wykorzystywanie jej przez mieszkańców. Dobrze przemyślana decyzja oznacza więc nie tylko chęć podpięcia się do sieci, ale także przyszłe korzystanie z dostarczanej wody. Dlatego też zainteresowani mieszkańcy i osoby reprezentujące podmioty gospodarcze ze wskazanych wyżej terenów są proszeni o zgłaszanie deklaracji odbioru wody oraz zgody na poprowadzenie sieci przez tereny działek prywatnych i przekazanie w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Bobowej.

  Źródło info: UM w Bobowej

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a