Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Szpital przekaże nieodpłatnie karetkę pogotowia Ukrainie

Oceń

Już niebawem jedna z gorlickich karetek zostanie nieodpłatnie przekazana ukraińskiemu centrum ratownictwa medycznego. Nie będzie to tylko samochód, ale także niezbędne wyposażenie i materiały medyczne potrzebne do opatrywania wojennych ran.
Szpital przekaże nieodpłatnie karetkę pogotowia Ukrainie
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Zgoda na nieodpłatne przekazanie karetki pogotowia jest reakcją na wniosek złożony przez dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza. Karetka, pozostająca na razie własnością gorlickiego szpitala, dzięki zgodzie Zarządu Powiatu Gorlickiego zostanie nieodpłatne przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Ratownictwa Medycznego i Medycyny Katastrofy Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej na Ukrainie.

Chodzi o kartkę, której rolę pełni Volkswagen Transporter. Pojazd zostanie przekazany wraz z wyposażeniem i materiałami medycznymi.

Uzasadniając swoją decyzję, Zarząd Powiatu informuje, że przekazanie pojazdu jest potwierdzeniem woli udzielenia pomocy narodowi ukraińskiemu. Jednocześnie wyrażono nadzieję na to, że:

przekazany sprzęt okaże się pomocny w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w wyniku agresji Rosji i świadomego bombardowania przez armię federacji rosyjskiej na ukraińskie szpitale, sprzęt medyczny czy karetki pogotowia ratunkowego.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
Swój 07.08.2022 12:14
Za darmo to dyrektor niech da swoją własność

bieczanin 07.08.2022 11:57
To nie jest tylko problem karetki. Problemem jest zarządzanie szpitalem, który liczy już tylko 450 łóżek (zapewne będą dalsze redukcje), a i tak mała ilość nie jest wykorzystana. Na stronie NFZ (każdy sprawdzić może) poza chirurgią do żadnego oddziału nie ma kolejki oczekujących - taka jest popularność szpitala "specjalistycznego". Szpital wstrzymał ustawowe podwyżki pracownikom - brak pieniędzy. Szpital poniósł koszty rozstania z dyrektor Szymańską. Lokalne media oczywiście o tym wszystkim milczą. Na przykład o kolejkach do badań USG i innych. Gdzie jest Powiat i nadzór nad dostępnością? Czy oddziały są rozliczane w razie niewykonania kontraktu NFZ? Czy leci z nami pilot?

JanMedyczny 06.08.2022 18:39
Do tych co ubolewają nad czasem oczekiwania. Jakbyś jeden z drugim nie traktował Karetki jak Taxi, to zespołów wyjazdowych byłoby za dużo, ale " ja płacę i mi się należy" to i czekać trzeba. Pod każdym domem po samochodzie sponsorowanym z 500+, ale Kareta do chorego pędzi... Ratownictwo medyczne jest dla chorych w stanach nagłych. Takich chorych do szpitala przyjeżdża najwyżej 25%. Reszta powinna zapłacić za nieuzasadnione wezwanie. Nie dojrzeliśmy jeszcze do europejskich standardów, a mamy o sobie mniemanie jakbyśmy trzymali światowy poziom. Długa droga przed nami.

Babcia Jadzia 06.08.2022 12:05
Przyjdzie czas że wam podziękują, poczekajcie, jeszcze trochę.

Ahoj 06.08.2022 09:51
Ludzie nie grzeszcie i pomyślcie chociaż trochę, ale sami, tak po prostu.

ja 06.08.2022 08:36
mamy kilka milionów Ukrainek w Polsce i jak skończy się wojna to panowie Ukraińcy przyjadą tu do swoich kobiet które mają tu dach nad głową i pracę bo tam wszystko zrównane z ziemią i komu będzie chciało się odbudowywać

~~~~ja 06.08.2022 05:14
Jak mi powiedzą że karetki nie ma albo za długo nie dojedzie (bo reszta rozdysponowana) to dyrektora szpitala do sądu! Natychmiast zmienić dyrektora!

Abaddon 06.08.2022 09:57
Jak mi przez taką sytuację ktoś z rodziny/znajomych zejdzie to nie będzie sądów tylko pójdę i go znajdę

Ja 06.08.2022 00:09
Wstyd :( A za chwilę będą żebrać o pieniądze na karetkę dla szpitala. Ktoś sobie kpi .

Mig 05.08.2022 23:18
Bez sensu! Polacy (mówię o społeczeństwie) włażą dosłownie ukraińcom w du... Nie mówię o pomocy militarnej czy rządowej, bo tutaj zachowujemy zdrowy rozsądek i jest to w naszym interesie, ale o prywatnych akcjach i inicjatywach, wieszanie flag, zmiana kolorów logotypów firm, nawet widziałem na chlebie napis po ukraińsku. Ludzie, tu jest Polska!

🇵🇱 05.08.2022 21:16
Śmierdzi tu russkimi onucami tak bardzo ,że na Kremlu czują . Wstyd !!!

Lek. 05.08.2022 21:06
Gorlice oddają wszystko co mają a mają dwie karetki dla rzekomych samobójców która wmawia Policja i jedną dla osób ze zatrzymaniem krążenia.

MrRed 05.08.2022 19:30
VW? no, brawo. super, jestem za. przypuszczam, ze to auto po prostu juz od lat nie spełnia polskich norm, a łatwiej przekazać w darze, niz na oficjalnej drodze sprzedac. dobrze, jestem za. i tak nie ma komu tym jeździć, bo juz oszczędzają za zespołach wyjazdowych jak mogą

zorro 05.08.2022 18:33
Najlepiej zamiast Polaków leczcie tylko ukrainców,

Paco 05.08.2022 17:30
Karetke przekazuja a z chorymi na na tomograf nie ma kto pijechac do Sącza bo muwia ze nie maja czym cos tu nie jest tak nagle sie znalazla dziwnw rzeczy

Emil 05.08.2022 15:34
trafia mnie jak szlysze dalismy prekauzalizmy ,to nie lepiej sprzedac i dac na polskie dzieci chore przeciesz sa zbiurki miliony na niekture operacje potrzeba.

~~~~ja 06.08.2022 06:53
Po pisowni to chyba Polak nie jest czyżby ruski troll?

ja 06.08.2022 08:33
Emil oprócz na chore dzieci mogli by urwać troszeczkę dla Ciebie na korepetycje z ortografii

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a