Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Święto Maziarzy Łosiańskich. Prawdziwą furorę zrobił teatrzyk cieni! [FOTO]

Oceń

Zagroda Maziarska w Łosiu przeżyła dzisiaj prawdziwe oblężenie. Nie ma się czemu dziwić, bo zabawa była doskonała!
Święto Maziarzy Łosiańskich. Prawdziwą furorę zrobił teatrzyk cieni! [FOTO]
Autor: halogorlice.info ©

 

Oprócz tradycyjnego kiermaszu z regionalnymi smakołykami i rękodzielniczymi perełkami w tym roku naprawdę było w czym wybierać jeśli chodzi o warsztaty. 

W czasie zajęć naukowych dzieciaki dowiedziały się, z czego powstaje złoto ziemi i skąd wzięły się zwierzęta w głębi oceanu, każdy mógł również stworzyć własne złoże ropy i posłuchać o kosmetykach czarnych jak... ropa! Nie zabrakło też warsztatów plastycznych – było wyplatanie wianków, robienie lampy naftowej i zabawek ludowych. 

Nieodłącznym elementem Święta Maziarzy jest pokaz dziekciarski i doroczny konkurs Toczenie beczki maziarskiej. Nie inaczej było i w tym roku!

Prawdziwą furorę zrobił jednak teatrzyk cieni – dzieciaki, siedząc przy lampie naftowej w zagrodowym spichlerzu, wysłuchały legendy o ropie. Do rodziców wracały z uśmiechami od ucha do ucha!

Natomiast dorośli mogli delektować się nie tylko specjałami od najlepszych gospodyń w regionie, ale również łemkowskim folkiem w najlepszym wydaniu, bo na scenie zagrała Serencza.


 Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023