Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Biecka biblioteka nominowana w konkursie fundacji im. Janusza Kurtyki

Oceń

Fundacja im. Janusza Kurtyki poinformowała, że na liście nominowanych do nagrody „Przeszłość/Przyszłość” w kategorii Strażnicy Ksiąg znalazła się Biblioteka w Bieczu.
Biecka biblioteka nominowana w konkursie fundacji im. Janusza Kurtyki
Autor: halogorlice.info ©

 

Tworzenie społeczności, nagradzanie wzorcowych inicjatyw

Organizatorem konkursu „Przeszłość / Przyszłość” jest Fundacja im. Janusza Kurtyki, która za swój cel obrała promocję polskiej historii i historiografii. Nowa nagroda (niezależnie od tego funkcjonuje nagroda im. Janusza Kurtyki), ma za zadanie podsumować i zaprezentować aktywność Fundacji na różnych polach. Nagroda ma trafiać do osób, grup osób, instytucji, stowarzyszeń i tych:

dla których zaangażowanie patriotyczne jest oczywiste i zasadnicze.

Nagroda „Przeszłość/Przyszłość” to forma przeglądu, promocji i nagrodzenia najciekawszych inicjatyw promocyjnych związanych z upamiętnianiem polskiej historii. Chodzi w szczególności o te akcje, które pomimo swoich niewątpliwych zalet i wysokiej wartości, nie są szeroko rozpoznawalne. Nagrody przyznawane są przez Kapitułę Konkursową w pięciu kategoriach:

  1. „Upamiętnienie w terenie”;
  2. „Dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą;
  3. „Strażnicy Ksiąg” (księgarnie, antykwariaty, biblioteki, wydawnictwa);
  4. „Innowacyjne formy edukacji historycznej”;
  5. „Polonia i Polacy za granicą”.

 

Biblioteka Biecz: czy zostanie Strażnikiem ksiąg?

 

Niedawno poznaliśmy nazwy podmiotów i osób, które powalczą o nagrodę „Przeszłość/Przyszłość” w kategorii „Strażnicy ksiąg”. Jest to kategoria dla księgarni, antykwariatów, bibliotek i wydawnictw, których wyróżnienie jest uzasadnione poprzez ponadstandardowe inicjatywy, które wspierają promocję polskiej historii oraz jej upamiętnianie. Nagroda może trafić nie tylko do samych instytucji, ale także ich właścicieli i pracowników wyróżniających się swoją pracą na wskazanym powyżej polu. Na liście nominowanych pojawili się:

  • Biblioteka Biecz,
  • Antykwariat i Ksiągarnia Zbigniew Oprządek,
  • Leszek Żebrowski
  • Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów.

Jak informuje Fundacja im. Janusza Kurtyki, zwycięzca zostanie ogłoszony podczas przeglądu Przeszłość/Przyszłość - Nowe idee dla historii. Kto zdobędzie wyróżnienie? Tego dowiemy się w ostatni weekend sierpnia do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, gdzie organizatorzy zapowiadają obchody, godne miana patriotycznego festiwalu.

Dodatkowo w czasie każdej edycji projektu obok oficjalnej gali wręczenia nagród odbywa się wiele imprez towarzyszących w formie debat, wystaw, spacerów historycznych i innych około historycznych inicjatyw. 

>>>Metamorfoza bieckiej biblioteki to prawdziwy ewenement! Zapraszamy Was do miejsca iście niezwykłego [FOTO]Źródło info: Fundacja im. Janusza Kurtyki

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023