Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Przedsiębiorczy 36-latek wprawił funkcjonariuszy w zdumienie

Oceń

Nawet jeśli w czasie lekcji chemii nie uważał, to jedną z nich odrobił skutecznie. 36-letni sądeczanin odpowie teraz przed sądem za wyrób alkoholu bez posiadania niezbędnych do tego uprawnień.
Przedsiębiorczy 36-latek wprawił funkcjonariuszy w zdumienie
Autor: KMP Nowy Sącz/halogorlice.info ©

 

Jak czytamy na stronie sądeckiej policji, niedawno zlikwidowano kolejną, nielegalną, przydomową bimbrownię. Była ona własnością pewnego 36-letniego sądeczanina, który produkował alkohol wbrew obowiązującym przepisom. Jak czytamy na stronie KMP w Nowym Sączu:

Funkcjonariusze sądeckiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Nowego Sącza na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu złożyli 36-latkowi wizytę.

W czasie prowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych m.in. urządzenia i akcesoria niezbędne do produkcji alkoholu etylowego. Znaleźli także duże plastikowe zbiorniki, w których przygotowany był już zacier do przyszłych prac.

W związku z tym 36-latka doprowadzono do sądeckiej komendy, a tam przedstawiono mu zarzut z art. 12a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. 

Za nielegalny wybór alkoholu, tj. za wytwarzanie go bez wymaganego wpisu do rejestru producentów grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przypomnijmy, że o procederze wytwarzania alkoholu pisaliśmy już wielokrotnie, m.in. wyjaśniając co to znaczy „na własny użytek” i czy w ogóle wolno nam go produkować >>>Kronika Filmowa podpowiada: „Bimbru na święta nie będzie”  

 

 

Źródło info: KMP Nowy Sącz

Napisz komentarz
Komentarze
Dziaders 10.08.2022 13:18
A czy brał dotacje? Jeżeli źle pędził 1x filtrując z fuzlami to zasługuje na karę.

Baranki Boże 09.08.2022 14:06
To jest tak jak by ci przyszli do domu i powiedzieli "Aha! hoduje pan/pani swoją marchewkę na grządce, grzywna! Proszę kupować w sklepie przez nas opodatkowaną i bardziej nie zdrową"

WOLNOŚCI TROCHĘ 09.08.2022 12:08
Jeżeli produkował dla siebie, rodziny, znajomych którzy mu ufają, albo durniów którzy kupują byle co, byle tanio, to nic do tego Państwu Polskiemu, który ustanowił takie prawo tylko i wyłącznie dla korzyści. Wolnoś Tomku w swoim domku! Łapy precz od tego co posiadam w piwnicy czy innym strychu!

Ola 09.08.2022 11:37
A ile jeszcze takich jest hoho

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023