Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Mieszkaniec gminy Moszczenica został oszukany na blisko 25 tysięcy złotych

Oceń

Temat inwestycji na giełdzie i w kryptowaluty wraca do nas jak bumerang. Zawsze kiedy sądzimy, że problem został przegadany wzdłuż i wszerz – policyjne statystyki znowu sprowadzają nas na ziemię. Nie inaczej było i tym razem.
Mieszkaniec gminy Moszczenica został oszukany na blisko 25 tysięcy złotych
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Dzisiejszego poranka (9 sierpnia) do gorlickich mundurowych zgłosił się mieszkaniec gminy Moszczenica, któremu wirtualni złodzieje ukradli całkiem realne pieniądze. Jak dokładnie doszło do oszustwa – wyjaśnią policjanci, ale wiadomo, że mężczyzna stracił blisko 25 tysięcy złotych chcąc zarobić na funduszach inwestycyjnych. 

Na stronie Rzecznika Finansowego już jakiś czas temu zostało opublikowane ostrzeżenie dotyczące inwestowania na rynkach Forex i kryptowalut, które wynikało z coraz liczniejszych skarg klientów. Jak się okazuje, mechanizm działania osób podających się za analityków inwestycyjnych jest bardzo podobny.

Najpierw z  klientem kontaktuje się przedstawiciel platformy i zapewnia o jej skuteczności oraz oferuje wsparcie doświadczonego analityka. Dla zainicjowania usług klient ma wpłacić określoną kwotę, co umożliwi otwarcie rachunku inwestorskiego.

Nierzadko, już na tym etapie inwestorowi proponowane jest zainstalowanie aplikacji służącej do zdalnej kontroli komputera czy telefonu. 

Klient na bieżąco jest informowany o tym, ile zarobił lub ile stracił – w obydwu przypadkach chodzi o zachęcenie go do kolejnych wpłat. 

Na tym etapie działania przedstawiciele platform intensyfikują swoje działania i kontakty.

Klient, który nie chce dalej współpracować i żąda wypłaty środków zgromadzonych na platformie, dowiaduje się najczęściej, że pojawiły się problemy techniczne po stronie platformy lub banków zagranicznych. Często przedstawiciele platform informują o konieczności uiszczenia podatku dochodowego od wypłacanej kwoty lub dokonania przelewu autoryzującego.

Wszystkie te działania mają jeden cel: oszustom chodzi o nakłonienie klienta do dalszej wpłaty pieniędzy. 

W związku z tym Rzecznik Finansowy apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych i weryfikowanie wiarygodności podmiotów, którym powierzamy swoje środki finansowe. To my sami bowiem jesteśmy w stanie najskuteczniej zabezpieczyć nasze oszczędności, dokładając należytej uwagi przy nawiązywaniu wszelkiego rodzaju relacji inwestorskich. Przy dokonywaniu oceny wiarygodności danej inwestycji, korzystajmy z pomocy w szczególności rodziny lub najbliższych przyjaciół, którzy mogą nie być pod wpływem emocji związanych z przepowiadanymi przez oszustów zyskami.


Napisz komentarz
Komentarze
ja 09.08.2022 11:11
Kolejny naiwny połakomił się na szybki zarobek....

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023