Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Na Słowacji zaprezentowały się koronczarki i dzieciaki z zespołu regionalnego

Oceń

W piątek i sobotę (5 i 6 sierpnia) w mieście Stropkov na Słowacji odbył się Festiwal Kultury Pogranicza. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele gminy Bobowa.
Na Słowacji zaprezentowały się koronczarki i dzieciaki z zespołu regionalnego
Autor: naszabobowa.pl

Sękowa, Stropkov, Bobowa, Nizna Polianka realizują projekt partnerski dotyczący wzmocnienia transgranicznej współpracy w sferze dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego, dlatego również delegacja z gminy Bobowa pojawiła się na Festiwalu Kultury Pogranicza w mieście Stropkov na Słowacji.

Festiwal Kultury Pogranicza połączony był z wystawami promującymi historię i kulturę Polski i Słowacji. Na ulicach miasta znajdowały się stoiska promujące m.in. produkty regionalne, ekologiczną żywność czy rękodzieło regionalne.

Gminę Bobową reprezentowały koronczarki, które nie tylko miały stoisko ze swoimi rękodzielniczymi cudeńkami, ale również uczyły metod i sposobów wyplatania koronek.

Z programem artystycznym wystąpił Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Mała Koroneczka” działający przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Zespół tworzą dzieci w wieku od 8 do 14 lat, a prezentowanymi pieśniami i tańcami kultywują tradycję folkloru Pogórzan zachodnich z dorzecza Białej Dunajcowej.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023