Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Upał, czy burza? Pierwsze prognozy na długi weekend [AKTUALIZACJA]

Oceń

To będzie wyjątkowo intensywny długi weekend w regionie. Na najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek zaplanowano bardzo wiele atrakcji, a to powoduje, że pytanie o to, czy pogoda dopisze staje się kluczowe.
Upał, czy burza? Pierwsze prognozy na długi weekend [AKTUALIZACJA]
Autor: halogorlice.info ©

 

15 sierpnia przypada w poniedziałek: jest to zarówno święto maryjne w kościele katolickim jak i święto Wojska Polskiego. Nawet jeśli nie planujemy świętować żadnego z nich, to pamiętamy, że jest to dzień wolny od pracy.

Zaplanowano moc atrakcji i ciekawe wydarzenia kulturalne. Jak zawsze, pełną listę imprez i wydarzeń, które można będzie odwiedzić znajdziecie w naszym materiale #halotuWeekend TUTAJ

Już dziś możecie zaplanować wyjście na >>>Kino plenerowe na gorlickim Rynku! Na ekranie doskonała komedia


Wiele imprez plenerowych zaplanowano także na sobotę, niedzielę i poniedziałek: nie braknie festynów i tradycyjnych dożynek, które wiele gmin zaplanowało właśnie w najbliższych dniach. Wszystkie imprezy udadzą się, jeśli tylko pogoda będzie łaskawa.

Optymistyczne założenia zmienili już organizatorzy Lumen Art Festivalu, którzy zdecydowali się przenieść imprezę planowaną pierwotnie w Parku Miejskim >>>Druga odsłona Lumen Art Festival [ZMIANA LOKALIZACJI]


Zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszego portalu: jeśli tylko pojawią się komunikaty o przeniesieniu którejkolwiek imprezy zaplanowanej na najbliższe dni, natychmiast o tym poinformujemy.

Tymczasem sprawdzamy, jakie są obecnie najbardziej prawdopodobne scenariusze pogodowe.

 

Na horyzoncie ostrzeżenia meteorologiczne

Sprawdzamy najpierw oficjalne ostrzeżenia IMGW-PIB. Na terenie północno-zachodniej Polski już dziś widocznych jest wiele ostrzeżeń meteorologicznych. Wszystkie są związane z możliwością wystąpienia upałów. Na wschodzie, w pobliżu Zamościa, Chełma czy Lublina także pojawiły się ostrzeżenia, te jednak dotyczą ryzyka wystąpienia burz i burz z gradem.

W sąsiadującym z nami powiecie jasielskim wydany został komunikat meteorologiczny związany z wystąpieniem gęstych mgieł. Stracił on aktualność dziś o godz. 10.

Na liście prognozowanych zagrożeń meteorologicznych widzimy oznaczenie na terenie naszego powiatu. Prognozowane jest wystąpienie silnego deszczu z burzami (sobota - niedziela), a później mają tam towarzyszyć upały. 

Niskie przepływy wód i niski poziom prognozowanych opadów atmosferycznych powoduje, że na naszym terenie widzimy także oznaczenie związane ze stwierdzeniem stanu suszy hydrologicznej.

 

Upały i deszcz?

Na stronie IMGW-PIB w chwili publikacji tego materiału nie ma żadnego aktywnego ostrzeżenia meteorologicznego dla naszego powiatu. Większość prognoz na najbliższe dni wskazuje jednak, że w ten weekend nie powinny nas dziwić burze i opady.

Serwis weather.com wskazuje, że od soboty do poniedziałku temperaturom w zakresie 21-27 stopni Celsjusza będą towarzyszyły opady i wyładowania atmosferyczne. Szansa opadów w sobotę będzie przekraczała nawet 90%, a w niedzielę prawdopodobieństwo opadów niemal przez cały dzień będzie przekraczało 70%. W niedzielę, w godzinach popołudniowych ryzyko opadów będzie wyraźnie spadało. W poniedziałek opady nadal będą prawdopodobne, a obecne prognozy sugerują, że największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia wystąpi w poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Prognozy nie są jednak zgodne. Chociaż wysokie temperatury pojawiają się praktycznie we wszystkich, to szansa opadów jest oceniana w różny sposób: od prognoz, które zapowiadają cały deszczowy weekend po te, które koncentrują się na sobocie i tam wskazywany jest „pogodowy pewniak” w postaci silnych opadów atmosferycznych. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów także w niedzielę także jest jednak wysokie.

Ponownie zachęcamy Was do śledzenia Pogody okiem Marka, gdzie znajdziecie najbardziej aktualne prognozy dla naszego regionu. Tam czytamy, że już dziś (w piątek) szansa na opady będzie niższa, niż wczoraj. 

 

AKTUALIZACJA (IMGW-PIB, 12 sierpnia, godz. 14.12)


Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny deszcz z burzami
Stopień: 1
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.
Uwagi: Brak.

Ważne: od godz. 23 (12 sierpnia) do godz. 22 (13 sierpnia).

Czas wydania: 2022-08-12 13.08

 

Źródło info: IMGW-PIB, weather.com, pogoda.onet.pl, pogoda.wp.pl, dobrapogoda24

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023