Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Zadbaj o swoje kości w osteobusie. Badanie bez skierowania!

Oceń

Już dzisiaj zapisz się na badanie osteoporozy w nowoczesnej mobilnej pracowni! Osteobus będzie stacjonował 24 sierpnia przy przychodni Ars-Medica w Gorlicach (ul. Jagiełły 10). Co ważne, na badanie nie jest wymagane skierowanie od lekarza.
Zadbaj o swoje kości w osteobusie. Badanie bez skierowania!
Autor: materiały promocyjne

Osteoporoza to podstępna choroba

Niestety osteoporoza dotyka coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo, powodując zmiany w strukturze kości, przez co stają się one coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. 

 

Kto jest narażony?

Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. 

Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się również osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

 

Bezpieczne i bezbolesne badanie

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli jeszcze przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do jednego procenta! Co ważne, jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest całkowicie bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Jedynym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

 

Jak się zapisać?

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

Zapisy telefonicznie: 512 351 600.

Cena jednego badania: 45 złotych

Więcej informacji: www.osteoporozakrakow.pl

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

 

 


 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023