Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Biecz. Na finiszu jest już gruntowna przebudowa ulicy Podwale

Oceń

Jak informują bieccy urzędnicy, modernizacja ulicy Podwale jest już prawie skończona. Prace zostały przerwane z uwagi budowę sieci wodociągowej przy tej ulicy. Projekt będzie realizowany od skrzyżowania z ulicą Krzemińskiego do ujęcia wody „Wapniska”, a szacunkowa długość sieci wodociągowej to około 1340 m.
Biecz. Na finiszu jest już gruntowna przebudowa ulicy Podwale
Autor: UM w Bieczu

 

Droga przy ulicy Podwale była w fatalnym stanie, kolokwialnie mówiąc: dziura goniła dziurę, dlatego gruntowanej przebudowie poddany został ponad 1300 m odcinek. W ramach inwestycji przebudowana została sieć gazowa, kanalizacja deszczowa oraz infrastruktura podziemna. Ponadto ustabilizowane zostały skarpy, przebudowane ogrodzenia, ułożono również krawężniki, wykonano oświetlenie, a teraz budowany jest chodnik. 

Prace trwają już od 2020 roku i zostaną ukończone w tym roku.

Zmodernizowana droga bez wątpienia wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortowy dojazd do posesji. Droga jest usytuowana równolegle do murów miejskich z widokiem na fragment fortyfikacji, dlatego jest często uczęszczana nie tylko przez mieszkańców, ale również przez turystów. Stanowi także skrót komunikacyjny dla mieszkańców Binarowej – czytamy na stronie bieckiego magistratu.

Wartość inwestycji to ponad 3,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowi ponad 2 mln złotych. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Obserwator 14.08.2022 11:20
Halo Gorlice, mam do redaktorow portalu prosbe aby zainteresowali sie parkingiem na ul. Slowackiego, kakretnie chodzi o parking przy blok, 37, 39, 33. Inwalida mieszkajacy w tej okolicy okolo miesiaca temu pisal prosbe do spoldzielni Mlodych o wyznaczenie miejsca dla inwalidow, na wszystkich osiosiedlach one istnieja bez zadnej interwencji, na Slowackiego trudno sie doprosic takiego luksusu, tak wyglada trosa spoldzielni o swoich niepelnosprawnych mieszkancow.

zfbzxvb 13.08.2022 06:26
Bedą zdzierac asfalt? : )

Teodor 12.08.2022 21:14
A czy przewidziano tam wymalowanie pasów środkowych tj rozdzielajacych kierunki ruchu ? Czy też jak zwykle na farbę już kasy nie ma, lub też pasy uznano za zbyteczną fanaberie.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023