Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

SEO PR - co to jest?

Oceń

Działalność w internecie, w tym w mediach społecznościowych, wymaga wielotorowego zaangażowania i skupienia na wielu aspektach jednocześnie. Najlepszym tego dowodem jest SEO PR, czyli działania łączące techniki public relations z narzędziami pozycjonowania. Efektem jest budowa pozytywnego wizerunku marki w oczach klientów, a jednocześnie wysoka widoczność dla wyszukiwarek internetowych. Sprawdź, jak wdrożyć tego typu praktyki w swoim biznesie.
SEO PR - co to jest?
Autor: materiały partnera

1. SEO PR - na czym polega?

2. Jak wdrożyć połączone działania PR i SEO?

3. Taktyki PR a strona www

SEO PR coraz częściej stanowi nieodłączny element oferty agencji marketingowych - to efekt zainteresowania potencjalnych klientów.

SEO PR - na czym polega?

Na czym dokładnie polega SEO PR, czyli tzw. pozycjonowanie wizerunkowe? Mówiąc najprościej, to połączenie dwóch dziedzin, od których działanie wzięło swoją nazwę, mające na celu poprawę pozycjonowania wizerunku marki w wyszukiwarkach internetowych. Na tego typu budowanie wizerunku składają się:

  • opracowanie strategii treści i słów kluczowych związanych z marką,
  • content marketing,
  • marketing w mediach społecznościowych,
  • monitoring podejmowanych działań.

Efektem kompletnej strategii jest z jednej strony pozytywny wizerunek marki, z drugiej - poprawienie wyników w wyszukiwarce Google.

Jak wdrożyć połączone działania PR i SEO?

W jaki sposób zaplanować i wdrożyć strategię SEO PR?

  • Określ grupę docelową

Zanim przystąpisz do publikowania treści, zastanów się, kto jest twoim odbiorcą. Odpowiedź na to pytanie to podstawa skutecznej strategii budowania pozytywnego wizerunku firmy - inaczej komunikują się marki premium, inaczej te dostępne dla każdego.

  • Przygotuj frazy kluczowe

Pomocne frazy można zweryfikować na kilka sposobów. Wiele osób decyduje się na ręczne zweryfikowanie, czego szukają klienci w wyszukiwarce internetowej. Istnieją także programy, które podpowiedzą, jakie słowa i zwroty warto wykorzystać.

  • Tworzenie treści i optymalizacja istniejących oraz publikacja

Przygotuj treści zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Przejrzyj także teksty istniejące na stronie i sprawdź, co warto poprawić.

  • Weryfikacja działań

Monitorowanie wyników podejmowanych działań to bardzo ważny element, bez którego nie istnieją SEO i PR. Sprawdź przede wszystkim statystyki strony, siłę fraz kluczowych oraz wzmianki o marce.

Taktyki PR a strona www

Oprócz wspomnianego wyżej marketingu treści oraz dbałości o frazy kluczowe postaw także na atrakcyjną stronę www: przejrzystą, intuicyjną dla klienta, uzupełnioną o przyciągające uwagę zdjęcia.

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023