Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Brak zasięgu komórkowego w Gorlicach. Jak złapać lepszy sygnał?

Oceń

Pomimo powszechnej cyfryzacji i zaawansowania technologicznego wciąż istnieją miejsca, w których brakuje zasięgu telefonii komórkowej. Tzw. białe plamy, czyli obszary nieobjęte siecią, występują również w Gorlicach i okolicach. Jednak nawet w takich lokalizacjach można niekiedy „złapać internet”, stosując odpowiednie rozwiązania. Jakie? Opisujemy je w poniższym artykule.
Brak zasięgu komórkowego w Gorlicach. Jak złapać lepszy sygnał?
Autor: pexels.com

Spacer w lesie, wypad w góry, pobyt nad jeziorem, wycieczka rowerowa – prawdopodobnie najczęściej w takich sytuacjach spotykasz się z sytuacją braku zasięgu w telefonie. Chcesz do kogoś zadzwonić czy sprawdzić coś w Internecie, ale okazuje się to niemożliwe, bo po prostu urządzenie jest pozbawione połączenia z siecią komórkową. Pół biedy, jeśli zamierzasz sprawdzić pogodę czy zarezerwować nocleg w hotelu – gorzej, gdy stało się coś poważnego i próbujesz wezwać pomoc czy powiadomić bliskich, a telefon odmawia posłuszeństwa. Na wszelki wypadek warto zatem poznać sposoby, które pozwalają na poprawę skuteczności odbioru sygnału sieci komórkowej przez smartfon.

 

Wi-Fi Calling

Jeżeli Twój telefon korzysta z usługi Wi-Fi Calling i w pobliżu miejsca, w którym nie ma zasięgu sieci komórkowej, istnieje połączenie bezprzewodowe – np. w schronisku w górach – możesz bez przeszkód dzwonić, wysyłać wiadomość i przeglądać Internet. Zastosowanie mechanizmu Wi-Fi Calling niejako przekierowuje rozmowy, SMS-y czy przesył danych z użyciem właśnie Wi-Fi, co jest szczególnie przydatne tam, gdzie niedostępna jest standardowa sieć.

 

Manualna zmiana preferowanej sieci

Niezależnie od tego, czy masz urządzenie wykupione w ramach abonamentu, czy wybierasz oferty telefonów na kartę, możesz spróbować zmienić ustawienia preferowanej sieci w konfiguracji smartfona. Przykładowo, zamiast domyślnie łączyć się np. z 5G czy 4G, wskaż na 3G czy nawet 2G, aby poprawić stabilność sygnału. Jeśli to nie pomoże, spróbuj wyłączyć urządzenie i po chwili uruchomić ponownie – istnieje prawdopodobieństwo, że ponowne zalogowanie się do sieci poskutkuje wyborem optymalnych ustawień, a tym samym przełoży się na dobre połączenie.

 

Zmiana swojego położenia

Innym intuicyjnym sposobem jest zwyczajnie zmiana swojej lokalizacji. Skoro tam, gdzie się znajdujesz w danym momencie, zasięg pozostaje niedostępny, spróbuj pójść kilka kroków w jedną czy drugą stronę. Być może wystarczy przejść parę metrów, żeby znów „złapać” połączenie i bez przeszkód używać telefonu. Warto też mieć świadomość, że siła sygnału w urządzenia bywa uzależniona od jego parametrów. Krótko mówiąc, chodzi o to, że niektóre smartfony gwarantują lepsze wykrywanie sieci niż inne. Znajdują się wśród nich m.in. modele przeznaczone dla graczy, o których przeczytasz więcej pod tym adresem https://komorkomat.pl/najlepszy-smartfon-dla-gracza-10-czolowych-konstrukcji/. Jeżeli więc zależy Ci telefonie zapewniającym możliwie najsolidniejsze i najstabilniejsze połączenie z siecią komórkową, wybieraj spośród egzemplarzy wyposażonych w plastikową obudowę, które mają niską wartość parametru SAR.

Pamiętaj, że nawet zastosowanie wszystkich powyższych porad jednocześnie nie daje gwarancji powodzenia. Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o sile sygnały sieci komórkowej, jest bowiem bliskość i moc nadajników – jeżeli znajdują się w dużej odległości, trzeba się pogodzić z brakiem zasięgu. Po więcej przydatnych i interesujących informacji na temat najnowszych technologii i telefonii komórkowej zapraszamy do serwisu komorkomat.pl.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023