Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Powiat chwali się postępami prac w Szymbarku

Oceń

Trwają prace związane z przebudową trasy prowadzącej z Szymbarku przez Bystrą aż do Szalowej. To droga powiatowa nr 1507K, której remont pochłonie niemałe pieniądze.
Powiat chwali się postępami prac w Szymbarku
Autor: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

To prace za ponad 3 miliony złotych

Mimo utrudnień, które pojawiają się na trasie, mieszkańcy widzą na co dzień postępy wykonywanych właśnie prac. Doglądają ich także samorządowcy, czego dowodem jest ostatnia wizyta na miejscu naszego wicestarosty, Stanisława Kaszyka. 

Dotychczas wykonane zostały prace obejmujące: odhumusowanie objętego zadaniem odcinka drogi i sfrezowanie nawierzchni. Trwają prace, dzięki którym wykonany zostanie niezbędny kanał technologiczny i kolektor deszczowy. Druga część prac, które można teraz zobaczyć na wskazanym odcinku to wykonywanie przepustów pod koroną drogi.

Całościowy koszt wykonania tego zadania to ponad 3,12 mln złotych, z czego dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1,56 mln zł. 

Prowadzone aktualne prace są realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1507K Szymbark -Bystra – Szalowa na odcinku I – w km od 0+003,50 do km 0+275, na odcinku II – w km od 0+355 do km 0+742 w miejscowości Szymbark, Powiat Gorlicki”. Zgodnie z informacją dostępną na stronie Powiatowego Zarządu Dróg (>>>TUTAJ), okres realizacji prac określono na 5 miesięcy. To oznacza, że jeśli wszystkie prace będą przebiegały bez nieprzewidzianych komplikacji, to jeszcze w tym roku trasa ta będzie oddana do użytku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku lokalni mieszkańcy także musieli pogodzić się z istotnymi utrudnieniami. Wynikały one z konieczności przebudowania tamtejszego mostu >>>Trwa remont mostu na trasie pomiędzy Szymbarkiem a Szalową

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, PZD

Napisz komentarz
Komentarze
Asfalt 14.09.2022 12:34
Niestety most będzie nietknięty.

Podpis 24.08.2022 08:05
A jak tam sytuacja na Blichu? Jest postęp po ostatnim rodeo?

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023