Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Druga edycja Lumen Art Festival zakończona. Dotknęli światła, Usłyszeli światło

Oceń

To był spektakl, w którym najważniejsze miejsce zajmował dźwięk i światło. Druga edycja Lumen Art Festivalu przeszła do historii. To wydarzenie, które przenika prawdziwa magia.
Druga edycja Lumen Art Festival zakończona. Dotknęli światła, Usłyszeli światło
Autor: Przemysław Przybyłowicz photography©

 

Prognozy pogody nie były korzystne. Pierwotny scenariusz imprezy zakładał, że pierwszy dzień tegorocznego Lumen Art Festivalu odbędzie się w Parku Miejskim w Gorlicach. Mieli się tam spotkać miłośnicy muzyki klasycznej, alternatywnej i jazzu. Drobne zmiany organizacyjne nie pozbawiły jednak imprezy wyjątkowego klimatu.

Pierwszego dnia Dotknęli światła, drugiego Usłyszeli światło.

Muzyczna uczta

By imprezie nic nie zagroziło, zmieniono pierwotnie zakładane miejsce i pierwszego dnia festiwalu (13 sierpnia) miłośnicy muzyki spotkali się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach. Muzycznych doznań dopełniały efekty wizualne i świetlne. Właśnie to sprawiło, że w drżącym od muzyki powietrzu czuć było magię!

Pierwszymi prezentującymi się byli Paweł Kaczmarczyk z kontrabasistą Alanem Wykpiszem i perkusistą Grzegorzem Pałką. Trio zaprezentowało jazz na najwyższym poziomie. Prowadzili zebranych krętymi ścieżkami wyobraźni, pobudzali emocje, a jednocześnie bawili się tworzeniem muzyki prezentując znakomite umiejętności.

Drugi dzień Lumen Art Festivalu to finałowy koncert, który zagrany został w szymbarskim Kasztelu. Zaprezentował się tam wybitny skrzypek – Mariusz Patyra, któremu akompaniowała Orkiestra Festiwalowa Lumen Art Festivalu. Orkiestrę tą stworzyli uczestnicy warsztatów muzycznych, które miały miejsce przed koncertowym weekendem.
 

Nie tylko koncertowanie

Lumen Art Festival to wydarzenie, które ma sprzyjać niezwykłym przeżyciom, ale jest też powiązane z doskonaleniem umiejętności przez muzyków. W ramach festiwalu zorganizowane były warsztaty orkiestrowe dedykowane młodym muzykom. Zaproszono na nie studentów akademii muzycznych, uczniów i absolwentów szkół muzycznych II stopnia z całej Polski. By wziąć udział w Festivalu jako uczestnik warsztatów, zaproszeni musieli przed końcem czerwca przesłać organizatorom odpowiednio przygotowane nagranie. Mieli na nim zaprezentować swoje wykonanie wybranego przez organizatorów repertuaru. Najlepszych zaproszono na warsztaty Lumen Art Festivalu. W czasie tygodniowych warsztatów młodzi muzycy doskonalili swoje umiejętności i przygotowywali się do prezentacji, która nastąpiła w formie muzycznego finału Festivalu w Kasztelu. 

Lumen Art Festival to impreza objęta patronatem honorowym Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli i Starosty Gorlickiego Marii Gubały. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest MArcin Fejklowicza, dyrektorem artystycznym Łukasz Meyger. Całość imprezy wspierają Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - instytucja kultury Województwa Małopolskiego, Miasto Gorlice, Gorlickim Centrum Kultury. 

 

Źródło info: UM w Gorlicach, Lumen Art Festival
Źródło foto: Przemysław Przybyłowicz photography


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023