PRZECZYTAJ

Staszkówka Jelna wyruszyła po mistrzostwo I ligi

Inauguracja I ligi żeńskiej za nami. Drużyna kobiecej piłki nożnej UKS Staszkówka Jelna ma za sobą już pierwsze spotkania w rozgrywkach. Jedno u siebie i jedno na wyjeździe.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Drużna UKS Weronika Staszkówka Jelna wybrała się dziś na ligowe spotkanie do Olsztyna, gdzie zmierzyła się z tamtejszą drużyną Stomilanek. Ostatni mecz zakończył się zwycięstwem Trójeczki, stąd motywacja drużyny przeciwnej do zrewanżowania się była bardzo duża.

Stomilanki Olsztyn - UKS Weronika Staszkówka Jelna 4:1

Relacja wkrótce.

Tydzień temu drużyna ze Staszkówki Jelnej rozegrała pierwsze ligowe spotkanie w roli gospodyń.

Gdyby w piłce nożnej punkty były przyznawane za wrażenie artystyczne, to piłkarki Staszkówki cieszyłyby się z trzech zdobytych za wspaniałą grę. Z przebiegu meczu można zdecydowanie wywnioskować, że drużyna gospodyń była zespołem zdecydowanie lepszym.

UKS Weronika Staszkówka Jelna - KS SWD Wodzisław Śląski 2:3 (1:2)

Bramki: Romuzga 42' Wałaszek 53' - Sarapata 15' 44' 80'

UKS: Smoleń - Tomasiak, Wałaszek (76' Lichoń), Golonka (68' Dudziak), Dudka, Dziób, Romuzga, Piwowarczyk, Młodzik (46' Duda), Drwal (46' Szlosek), Fryczek (46' Kuźdub)
Trener: Wojciech Mróz

SWD: Rydlewska - Bujalska M., Krakowiak, Bujalska J. (46' Kozłowska), Dragunowicz, Gulec (90+3' Przeciszewska Z.), Przeciszewska K. (23' Błatoń), Sarapata, Śmietana, Karwowska, Raczyńska (75' Brzychcy). Trener: Marcin Ćwikliński

Początek meczu rozgrywanego w Siennej obfitował w wiele nerwowych sytuacji, ale to gospodynie pierwsze zdołały się otrząsnąć i uporządkować szyki. Gdy UKS prowadził grę i przeważał, to bramki zdobywały przyjezdne, pierwsza z nich padła już w 14. minucie spotkania, gdy skutecznie rzut karny wykorzystała Patrycja Sarapata.

Kolejne minuty należały znów do piłkarek UKS-u, które zaciekle atakowały bramkę wodzisławianek, stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Nie udawało im się to aż do 42. minuty spotkania, gdy drogę do bramki znalazła Anita Romuzga, skutecznie wykonując rzut wolny z okolic pola karnego.

Kiedy wszyscy spodziewali się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, bramkę do szatni zdobyły przyjezdne, a w roli głównej znów wystąpiła Patrycja Sarapata, wykorzystując błąd obrony drużyny ze Staszkówki Jelnej.

Po przerwie piłkarki UKS-u zepchnęły rywalki do głębokiej defensywy i na gola nie trzeba było długo czekać.  W 53 minucie trafieniem na 2:2 popisała się Paulina Wałaszek, wykorzystując dobre podanie Anity Romuzgi.

Niestety w tym spotkaniu sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło - „niewykorzystane sytuacje lubą się mścić”. W 80 minucie meczu jedna z nielicznych akcji drużyny z Wodzisławia zakończyła się skutecznym strzałem Patrycji Sarapaty, która skompletowała w tym meczu hat-tricka.

Piłkarki UKS-u nie zdołały już wyrównać i musiały uznać wyższość przeciwniczek z woj. śląskiego.