Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Gorliczanie zmierzyli się dziś z drużyną Okocimskiego Brzesko w ramach 6. kolejki IV ligi małopolskiej.

Glinik Gorlice - KS Okocimski Brzesko 5:0 (2:0)

Bramki: Świechowski 30', Krzysztoń 45, Stój 53', Mituś 85', Buś 90'

Glinik: Harwat - Martuszewski, Rząca, Krzysztoń, Dąbrowski, Drąg (Buś), Stój (Gryboś), Śliwa, Świechowski, Kuliga, Gazda

Okocimski: Żmudzki - Fryś, Furmański, Zydroń, Ślęczka A. (Zakareya), Ślęczka R. (Okas), Cięciwa, Sosnowski (Grochot), Kaciczak, Kuliszewski (Boryń), Mochel

Gorliczanie zdominowali rywala już od pierwszych minut spotkania. Mimo wszystko przyjezdni stawiali długo opór ale już w 30 minucie spotkania nie byli w stanie obronić swojej bramki. Dogodną sytuację wykorzystał Mateusz Świechowski, dając prowadzenie Glinikowi.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ta część spotkania gorliczanom udało się podwyższyć wynik na 2:0, autorem bramki po główce z rzutu rożnego był Łukasz Krzysztoń.

Podopieczni Tomasza Wacka nie zamierzali obniżać lotów po wznowieniu gry. Kolejną skuteczną akcję w 53 minucie spotkania przeprowadził Kacper Stój i tablica świeciła już wynik 3:0. Mimo, iż zawodnicy Okocimskiego motywowali się wzajemnie, to nie udawało im się w tym meczu nic. Ich ataki były rozbijane przez kolektyw obrony Glinika.

Trenerzy obu drużyn przeprowadzili kilka zmian w swoich zespołach, ale nie wpłynęły one na obraz gry w tym meczu. Glinik wyraźnie przeważał i nie pozwalał przeciwnikowi na wiele.

W 85 minucie spotkania Tomasz Mituś postawił kropkę nad "i" zdobywając czwartą, kolejną bramkę dla Glinika. W doliczonym czasie gry wynik spotkania podwyższył jeszcze Sebastian Buś, pakując piłkę pod poprzeczkę.

Glinik Gorlice, zdobywając cenne 3 punkty, wydostał się ze strefy spadkowej IV ligi. W tym momencie zajmuje 15. miejsce wyprzedzając drużyny Limanovii, Okocimskiego i Kalwarianki.