Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Naturalne ozdoby do akwarium – kamienie i korzenie

Oceń

Wnętrze akwarium ma nie tylko za zadanie dobrze się prezentować, ale także pozytywnie wpływać na nasz podwodny ekosystem. Należy być ostrożnym w przypadku dekoracji sztucznych, ponieważ plastik, z którego są wykonane może okazać się toksyczny.
Naturalne ozdoby do akwarium – kamienie i korzenie
Autor: materiały partnera

Większość, choć nie wszystkie ozdoby pochodzenia naturalnego będzie dobrze współgrać z życiem w zbiorniku.

Naturalne kamienie akwarystyczne

W sklepach akwarystycznych można znaleźć bogate oferty przeróżnych kamieni, które są gotowe, by „zamieszkać” w akwarium. Przed kupnem danej ozdoby, warto zapoznać się z jej właściwościami, które zawsze są dokładnie opisane. Najczęściej spotykane kamienie naturalne to skały Dragon Stone, które przypominają smoczą łuskę. Występują w różnych zakątkach świata. Dragon Stone to skamieniały osad rzeczny. Są łatwe w obróbce i w żaden sposób nie wpływają na parametry wody. Kamienie Scenery Stone, których powierzchnia jest chropowata i posiada szczeliny, sprowadzane są z Azji. Z kolei kamienie Grey Mountain w barwach jasnoszarych lub grafitowych mają nieregularne pęknięcia. Grey Mountain podnoszą poziom wapnia w wodzie.

 

 

 

Lawa wulkaniczna i piaskowce

Dekoracja, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników hodowli rybek jest lawa wulkaniczna, którą spotkać można głównie w odcieniach od pomarańczowego do ciemnobrązowego. Jest łatwe w obróbce, lekka i porowata. Nie wpływa w żaden sposób na parametry wody. Piaskowce są ciekawą ozdobą, ponieważ można je modelować według własnych potrzeb. Przy pomocy wiertarki można w nich zrobić otwory przypominające jaskinie, w których rybki będą mogły się schować. Należy jednak pamiętać, że piaskowiec podnosi pH wody. Jeśli natomiast chodzi o skały, te wapienne nie powinny być od razu wkładane do akwarium. Należy je najpierw porządnie wygotować, aż przestaną się pienić. Skały wulkaniczne nie będą wpływały na parametry wody.

Korzenie do akwarium

Korzeń w akwarium stanowi często wiodącą dekorację zbiornika, która wyróżnia się efektownością. Korzenie akwariowe mają duże zastosowanie praktyczne, mianowicie uwalniają do wody naturalne garbniki, stanowią schronienie dla ryb i tworzą miejsce do składania ikry, służą także do przytwierdzania roślin wodnych. Najpopularniejszym rodzajem korzenia jest korzeń mangrowca, czyli z gatunków drzew pochodzących z lasów namorzynowych. Jego zaletą jest naturalna prezencja w akwarium oraz swoboda aranżacyjna, jaką oferuje. Dzięki prostym formom i kształtu delikatnych łuków, z kilku fragmentów można stworzyć niezliczone, ciekawe kompozycje.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023