Z Wierchami zawsze było im nie po drodze

Siódma kolejka IV ligi małopolskiej zawiodła naszych piłkarzy do Rabki-Zdroju. To właśnie tam odbył się mecz z drużyną Wierchów, która nigdy nie leżała naszemu zespołowi.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Historia kilku ostatnich spotkań dawała przewagę drużynie gospodarzy, która wygrała trzy z ostatnich czterech spotkań, a Glinik punktował w tej rywalizacji zaledwie raz, 21 listopada 2020 roku remisując u siebie 0:0.

Wierchy Rabka-Zdrój - Glinik Gorlice 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Krzyżak 36, 1:1 Gogola 43, 2:1 Pazurkiewicz 56, 3:1 Pazurkiewicz 81 z karnego

Wierchy: Zhuk – Kościelniak (77 Lutsenko), Jeziorski, M. Dudek, Misiura (60 Witek) – Florek (66 Rzadkosz), Krzyżak (72 Kęska), Dara, Sobek (70 Wójcik) – Czubin, Pazurkiewicz

Glinik: Harwat – Martuszewski (72 Mituś), Rząca, Dąbrowski (66 Ostrowski), Drąg – Stój (66 Buś), Śliwa (66 Matuszyk), Gogola (88 Gryboś), Świechowski, Kuliga, Gazda.

Sędziował: Marcin Fila z Wadowic.

Żółte kartki: Dara – Drąg.

Czerwona kartka: Dara 68, za drugą żółtą.

Drużyna gospodarzy, stawiana za faworyta tego spotkania, próbowała szybko przejąć inicjatywę, lecz to goście pierwsi stworzyli sobie sytuację na otwarcie wyniku. Miał ją w 5 minucie Krzysztof Dąbrowski, lecz z 5 metrów trafił prosto w bramkarza Wierchów Zhuka. Po około 20 minutach gospodarze wyraźnie zaczęli się rozkręcać. Sygnał do walki dał Sobek, który w dogodnej sytuacji chciał jeszcze dograć do partnera, ale na drodze do bramki stanął jeden z zawodników Glinika. Po chwili podanie Krzyżaka trafiło do Pazurkiewicza, ale ten oddał zbyt lekki strzał i Harwat nie miał problemów z interwencją. Były to dwa znaki ostrzegawcze, zwiastujące ambicje drużyny Wierchów na zgarnięcie pełnej puli w tym spotkaniu.

W 30 minucie odważnie z rzutu wolnego uderzał z kolei gracz Glinika Dawid Drąg, a piłka po koźle sprawiła duże problemy bramkarzowi górali Zhukowi, ale ostatecznie padła jego łupem.

Gospodarze objęli prowadzenie w 36 minucie spotkania, gdy Czubin z prawej strony zagrał przed bramkę Glinika, a tam wbiegający w „szesnastkę” Krzyżak, trafił w tzw. krótki róg.

Na rewanż naszych piłkarzy nie trzeba było długo czekać. W 43 minucie kapitalnie z dystansu strzelił Piotr Gogola, a piłka, zanim wpadła do bramki, zdążyła odbić się jeszcze od poprzeczki.

Pierwsza akcja gospodarzy po wznowieniu gry dała im drugiego gola. Po centrze z prawej strony uderzył Pazurkiewicz i piłka po odbiciu się jeszcze od słupka, wpadła do bramki Glinika.

Od 66 minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu po tym, gdy czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, zobaczył Mateusz Dara. W 70 minucie spotkania do gospodarzy uśmiechnęło się  szczęście, gdy kolejny atomowy strzał z dystansu Piotra Gogoli zatrzymał się na poprzeczce.

Mimo osłabienia drużyna Wierchów w 81 minucie podwyższyła prowadzenie, a stało się to po zagraniu ręką jednego z zawodników Glinika we własnym polu karnym. Skutecznym egzekutorem karnego okazał się Pazurkiewicz. Ostatnie 10 minut spotkania gospodarze zagrali w dziewiątkę, po tym, gdy kontuzji nabawił się Kacper Kęska, a limit zmian mieli już wyczerpany. Niestety nasi piłkarze nie byli w stanie zmienić losów tego spotkania.

Źródło info: wierchyrabka.pl