Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Prace polowe w pełni. Niestety, nie brakuje przy nich wypadków

Oceń

Chociaż dożynki odbywają się w połowie sierpnia, to nadal w wielu gospodarstwach, tak mniejszych jak i większych, odbywają się intensywne prace polowe. To m.in. okres wykopków. Niestety, intensywne prace, zmęczenie czy chwilowe rozkojarzenie może prowadzić do poważnych wypadków.
Prace polowe w pełni. Niestety, nie brakuje przy nich wypadków
Autor: KMP Tarnów/ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

O bezpieczeństwie w czasie wykonywania prac polowych pisaliśmy już wiosną, kiedy kolejne zdarzenia wymagały wsparcia służb ratunkowych >>>Seria wypadków z udziałem maszyn rolniczych i miny przeciwpancerne odkryte w czasie orki
 

Niestety, okres późnego lata nie pozwala jeszcze rolnikom na odpoczynek. To zaś może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Tragiczny koniec jazdy rolnika z sąsiedniego powiatu

Pod koniec sierpnia (25 sierpnia, czwartek) w Jodłówce Tuchowskiej (pow. tarnowski) doszło do śmiertelnego zdarzenia z udziałem 73-letniego traktorzysty. Mężczyzna jadąc wieczorem po stromym wzniesieniu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z drogi. To spowodowało wywrócenie się traktora do góry kołami. Pojazd przygniótł kierowcę powodując jednocześnie liczne obrażenia. Na miejscu szybko pojawili się ratownicy medyczni oraz okoliczne zastępy OSP i PSP.

Niestety, mężczyzna prowadzący pojazd zginął na miejscu zdarzenia. 

Na podstawie relacji świadków, śladów odkrytych na miejscu zdarzenia oraz po analizie uszkodzeń pojazdu policjanci ustali przebieg tego tragicznego wypadku:

73-letni mieszkaniec Jodłówki Tuchowskiej jechał traktorem typu SAM, krętą drogą gminną o dużym nachyleniu. Z niewyjaśnionej do tej pory przyczyny zjechał z niej i stoczył się ze skarpy tak nieszczęśliwie, że pojazd przygniótł jego kierowcę, który nie był w stanie o własnych siłach wydostać się spod niego.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego. Obecny był również technik kryminalistyki, który wykonywał przewidziane w tym przypadku czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego z Tarnowa. Ciało mężczyzny zabezpieczono w celu ustalenia bezpośredniej przyczyny jego śmierci. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna został zaś odholowany na parking, gdzie miały zostać przeprowadzone jego drobiazgowe oględziny.  

W Stróżówce skończyło się na strachu

Pod koniec ubiegłego tygodnia gorlickie służby otrzymały wezwanie do zdarzenia, którego przebieg był podobny. Wezwanie dotyczyło rolnika, którego na terenie Stróżówki miał przygnieść pojazd rolniczy. 

Jak informował nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach, asp. sztab. Gustaw Janas:

1 września około godziny 12.30 służby zostały wezwane do mieszkańca gminy Gorlice, który miał być zakleszczony pod ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia doszło poza drogą publiczną.
Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali mężczyznę, który był już opatrywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu. 

Jak się okazało, mężczyzna pracował na polu. W pewnej chwili prowadzony przez niego ciągnik ugrzązł w ziemi na pochyłym terenie. W czasie próby wyciągnięcia uziemionego ciągnika, pojazd przewrócił się zakleszczając rolnika przy ziemi.

Na szczęście w tej sytuacji mężczyzna zdołał wyjść spod niego o własnych siłach. 

Źródło info: KMP Tarnów, KPP w Gorlicach

Napisz komentarz
Komentarze
Rolnik 07.09.2022 17:58
Ciągnik typu Ursus nie jest ciągnikiem tylko śmiercią.

ja 07.09.2022 08:02
powinny być zakaz poruszania się takimi pojazdami robionymi w stodole jak widać na foto to jazda na własną odpowiedzialność a tak jeżdżą po drogach publicznych zero oświetlenia itp

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023