Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Rodzice dzieci z niepełnosprawnością: bohaterowie bez peleryn

Oceń

Często poświęcają całą swoją uwagę dzieciom, które z różnych względów potrzebują więcej czasu i poświęcenia, którego nie trzeba dla dzieci w pełni sił. Projekt realizowany przez Fundację „Wyjdź z domu” miał dać im chwilę odpoczynku i pozwolić pokazać swoją twarz.
Rodzice dzieci z niepełnosprawnością: bohaterowie bez peleryn
Autor: halogorlice.info ©

 

W budynku Sokoła jeszcze przez kilka dni możecie oglądać niezwykłą wystawę. Są to fotografie przygotowane przez fundację „Wyjdź z domu” we współpracy z grupą inicjatywną i wolontariuszami Gabinetów Terapeutycznych „Drabinka”.
Projekt ten był w pierwszej kolejności kierowany do rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Mamusie, które na co dzień całą swoją uwagę i wszystkie siły poświęcają potrzebującemu potomstwu, teraz stanęły przed obiektywem. To piękne, młode, pełne życia kobiety. 

Kiedy zobaczycie je na zdjęciach, nie uwierzycie, jak wielką kryją w sobie siłę. A jest to siła niemal nadnaturalna, która pozwala im codziennie wstawać o poranku i podejmować wyzwanie, którym jest opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem.
 

Jak informują organizatorzy: to niezwykłe kobiety – mamy równie niezwykłych dzieciaków!
 

Zdjęcia pokazują lekkie, zwiewne sukienki, romantyczne stylizacje. Spokój, cisza, relaks: takie emocje możemy wyczytać w pierwszym wrażeniu. Gdyby ktoś wskazał jedno zdjęcie i powiedział nam, że pokazuje przebojową business woman, która osiągnęła wielki sukces - uwierzylibyśmy. Gdyby ktoś wskazał inną fotografię i powiedział, że to znana pisarka, która właśnie odebrała nagrodę - uwierzylibyśmy.

Prawda jest jednak nieco inna. 

Każda z tych osób jest przede wszystkim mamą dziecka z niepełnosprawnością. Nie zaniedbują się, ale wiedzą, że na pierwszym miejscu w ich życiu nie są one same, ale ktoś mniejszy, potrzebujący pomocy.

Czy będziecie mieli odwagę spojrzeć im prosto w twarz?

Każda z nich przygotowała krótki opis samej siebie

Jedna pisze:

(...) Lubię czytać książki. Udział w projekcie pozwoli mi na oderwanie się od codzienności i przeżycie niesamowitych chwil, poznanie nowych osób i otwarcie się na innych.

Inna podkreśla:

(...) Lubię aktywnie spędzać czas, choć praca przy chłopcach znacznie mi to ogranicza. Dzięki uczestnictwu w projekcie na chwilę zapomniałam o codziennych problemach i troskach (...)

Przy każdej fotografii możecie przeczytać dosłownie dwa takie zdania. Zdania wymowne, jeśli pamiętamy o tym, kim są pokazane nam kobiety.

Wystawa miała pokazać, że dziecko niepełnosprawne, które stawiamy często w centrum jest niezwykle ważne. Równie ważny jest jednak także jego rodzic, opiekun, osoba, która często pozostaje w cieniu choroby dziecka. 

Teraz właśnie te osoby pokazują się z podniesionym czołem.

Wystawę można oglądać codziennie od godz. 9 do 20 do 27 września 2022 roku.

Warto się pospieszyć, ponieważ już 28 września pojawić ma się nowa wystawa, o której także Wam opowiemy!

 

Źródło info: UM w Gorlicach 


Napisz komentarz
Komentarze
Mama 22.09.2022 16:18
Piękna wystawa! Piękne Kobiety! Dużo siły na dalsze lata!

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023