Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Gorlicka drogówka włączyła się w akcję promującą „wizję zero” [FOTO]

Oceń

W związku z Europejskim Tygodniem Mobilności policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach włączyli się w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jest to coroczna akcja ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z „wizję zero” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.
Gorlicka drogówka włączyła się w akcję promującą „wizję zero” [FOTO]
Autor: halogorlice.info ©

 

Wczoraj (21 września) policjanci z gorlickiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole w rejonach szkół, a także w miejscach niebezpiecznych, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych.

W ramach działań policjanci reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego. Badali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali prędkość pojazdów i zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. 

Natomiast dzielnicowi prowadzili w niektórych szkołach prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pobliżu dróg dzieci spotkały się z kierowcami, którzy byli kontrolowani przez policjantów, i wręczały im rysunki ze smutnymi i uśmiechniętymi buźkami oznaczającymi ich zachowanie na drodze.  

Kierowcy, zatrzymywani przez policjantów, byli pozytywnie zaskoczeni i z uśmiechem na twarzy ruszali w dalszą podróż lub z uwagą przyjmowali policyjne pouczenia.

Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo i dążenie do przybliżenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, także tym najmłodszym, jak ważne jest prawidłowe korzystanie z zasad w trakcie poruszanie się po drodze – podkreśla aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Kamil 27.09.2022 10:19
Wspaniali policjanci. Co byśmy bez tej drogówki zrobili. Dobrze, że walą takie mandaty, w końcu czuje się bezpiecznie... chociaż mógłbym bardziej.

franek 22.09.2022 21:33
Akcja pewnie osłodzi te mandaty po 3 czy 4 tyś, co zadowoleni "policjanci"zaczęli wypisywać, Ha , ha !

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023