Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - MARMED, ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66; 501 700 244
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama 15-17 sierpnia - XIII Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy

Halo – tu weekend! Święto Rydza, XX Bieg Naftowy i gorlickie Gwarki

Podziel się
Oceń

Pogoda być może nie zachęca do aktywnego wypoczynku w plenerze, ale... być może warto się przełamać? Co Wy na to? Koncert Chóru Kameralnego Belfersingers, udział w XX Biegu Naftowym, polowanie na rydza podczas Święta Rydza, Gorlickie Gwarki a może sprzątanie brzegów rzeki Ropy w Bieczu? Sprawdźcie nasz kalendarz imprez i wydarzeń w regionie.
Halo – tu weekend! Święto Rydza, XX Bieg Naftowy i gorlickie Gwarki

Autor: materiały promocyjne/halogorlice.info ©

 

Kalendarz wydarzeń w regionie (30 września-7 października 2022)

Chór Kameralny Belfersingers zaprasza na koncert, który odbędzie się 30 września o godzinie 19, w Bazylice Mniejszej Pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. W programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: Mozart, Petrov, Pavlica, Bortniański, Coulais. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ

 

To hasło jest znane chyba już każdemu mieszkańcowi regionu. I fakt ten nikogo już nie dziwi, bo za pasem wydarzenie, które na przestrzeni lat trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych imprez. Imprez lubianych i cenionych przez uczestników. Czy warto w niej uczestniczyć i czy to może być ciekawe? Szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z komedią na żywo, tym razem do Nowego Sącza do Restauracji Panorama. Przed Państwem wystąpi dwóch komików, z czego jeden zaprezentuje swój nowy, niemalże gotowy program, a drugi będzie prezentował jeszcze nowszy, ale praktycznie w ogóle niegotowy. 

Tak czy owak – szykuje się wspaniały wieczór, bo wystąpią:

Damian to osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa. Ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych oraz materiałów umieszczonych na youtube i płatnych platformach. Jego ostatni program “Ma Pan rację, przepraszam” cieszy się bardzo dobrymi recenzjami i również jest dostępny na YouTube - oszczędnie gospodaruje tam wulgaryzmami, aby ustąpić miejsce większej ilości absurdu i obserwacjom wychodzącym poza kanon “co te kobitki mają w tych torebkach”.

Bartosz Zalewski - urodzony we Wrocławiu, ale mieszka gdzie indziej, był w różnych grupach, występował w telewizji i nie. Prowadzi też podcast i życie niecne, o czym wam chętnie opowie. Nie chce powiedzieć, groźna mina? No to w mordę skur... Nowy program będzie miał premierę we wrześniu, w wakacje autor idzie na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej w Svatej Horze. To są jego, jak ja to mówię, przymiarki.

 

Stand-up rozpocznie się o godzinie 20.30. Dodatkowe informacje TUTAJ

 

Roksana Węgiel to zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids, jako pierwsza Polka zdobyła historyczne pierwsze miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Laureatka najważniejszej Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV Europe Music Awards, a także zdobywczyni Nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Awards w Los Angeles. Na swoim koncie ma album „Roksana Węgiel”, który pokrył się platyną, a single z tego albumu gościły miesiącami na listach stacji radiowych. Z końcem 2022 roku, Roxie wyda swój kolejny album, na który Fani czekają z niecierpliwością.

Koncert odbędzie się w w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Bilety i dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ

 

Nowe trasy, piękne widoki, niezapomniane wrażenia i emocje oraz wiele atrakcji - to wszystko czeka na Was podczas jubileuszowego XX Biegu Naftowego. W sobotę każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno zwolennicy biegów ulicznych jak i miłośnicy tras leśnych i górskich. 

 

Towarzystwo Przyjaciół rzeki Ropy, Stowarzyszenie Emerytów „Biecz przyjazny Emerytom”, Biecki Klub Spinningowy „Sandacz”, Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Biecz oraz Bieckie Centrum Kultury zapraszają na wspólne sprzątanie brzegów rzeki Ropy i deptaka w Bieczu. Wspólne sprzątanie rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do godziny 16, zbiórka na deptaku przy rzece Ropie w Bieczu. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci oraz rękawiczki. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek.
 

Już w ten weekend najbardziej jesienne i rude wydarzenie w naszym regionie – Święto Rydza w Wysowej-Zdroju!  W planie wydarzenia: polowanie na Rydza, wystawa „Grzyby znane i nieznane”, kiermasz rękodzieła, warsztaty „Patyk i spółka”, pokaz produktów oznaczonych marką Karpating, edukacja i warsztaty leśne, leśne wycieczki, pokaz kulinarny i tak dalej i tak dalej...! 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na plakacie zamieszczonym TUTAJ

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Gorlickie Gwarki Okolicznościowe! W sentymentalną podróż do tradycyjnych obchodów święta górników i naftowców zabierze nas pokaz Orkiestr Dętych na gorlickim Rynku oraz tradycyjna Karczma i Babski Comber! Zarezerwujcie swój czas! Pełen program wydarzenia dostępny jest TUTAJ

 

Zapraszamy do udziału w 8. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Na program wydarzenia złożą się 23 wydarzenia. W tym roku odbędą się one w historycznej siedzibie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (ul. Władysława Jagiełły 5). Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Jego realizacja jest możliwa między innymi dzięki Waszemu wsparciu i wpłatom przekazanym w ramach zbiórki społecznościowej. Program Festiwalu znajdziecie TUTAJ

 

Zapraszamy na godzinę 20.30, do Dark Pubu na Stand Up Wojtka Fiedorczuka, który prezentuje stand-up nieoczywisty, szczery, idący w pod prąd potocznemu i powierzchownemu rozumieniu tego zjawiska w Polsce.

Zabawa formą, językiem, ciągłe poszukiwanie - to cechy, które przysparzają jego komedii zwolenników oraz antyfanów. Motorem twórczym w działaniach autora jest wiara, że tylko z wrażliwą i reagującą publicznością można wejść na wyższy poziom doświadczenia komediowego. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Więcej informacji i link do biletów TUTAJ

 

Październik 2022:

 

Polecamy również bliskie spotkania ze sztuką i aktualnie trwające wystawy oraz warsztaty:

 

W kategorii >>>Imprezy 2022 publikujemy wszystkie darmowe wydarzenia. Jeśli wiesz o ciekawym wydarzeniu, koncercie lub wystawie, a nie znalazłeś tej informacji na naszej stronie (w kalendarzu imprez), zostaw nam wiadomość! Dodamy Twoją imprezę do kalendarza imprez oraz zamieścimy ją w cotygodniowym artykule z serii „halo! tu weekend”!

Dane kontaktowe: [email protected] lub poprzez Fb albo poprzez wiadomość na IG


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPowiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programie "Aktywny samorząd - edycja 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Nowy Prezydent Polski podczas uroczystości zaprzysiężenia. Dzień Prezydencki. Część druga. Karol Nawrocki Prezydentem RP „Po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy” – z tym hasłem szedł do wyborów Karol Nawrocki, deklarując się jako kandydat obywatelski. Pierwszego czerwca bieżącego roku odniósł zwycięstwo nad Rafałem Trzaskowskim niewielką przewagą. Nie zmienia to faktu, że jego mandat jest silny: otrzymał 10 mln 606 tys. 877 głosów. Dziś, 6 sierpnia, Karol Nawrocki obejmuje urząd Prezydenta Rzeczpospolitej.Data dodania artykułu: 06.08.2025 12:49Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia jezioro z lotu ptaka Racjonowanie wody w Gorlicach? Co dalej z Klimkówką i naszą Ropą? W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o fatalnych okolicznościach, w których, za pośrednictwem warunków hydrologicznych Zbiornika Klimkowskiego, znalazła się nasza Ropa. Niski stan, zanieczyszczenia osadami z dna zbiornika i erozja ekosystemu nie pozostaje bez wpływu na jakość wody oraz dostęp do niej. Są jednak dobre wiadomości, choć to paremiczne „jaskółki, które nie czynią wiosny”.Data dodania artykułu: 01.08.2025 14:10Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia chłopaka skaczącego w powietrze nad liną Rodzinny piknik Funday zwieńczył 12. edycję Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach [FOTO] Gorlicki Tydzień Pozytywnych Inicjatyw powoli dobiega końca, ale jego finałowy akord w plenerze zostanie w pamięci mieszkańców na długo. W piątkowe popołudnie, w centrum miasta, odbył się wyjątkowy Fun Day – rodzinny piknik na świeżym powietrzu, który zgromadził kilkaset osób w różnym wieku.Data dodania artykułu: 08.08.2025 18:55Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama4 Strony Karpat Festiwal folkowy - gorlicki Rynek, 23-24.08.2025
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12