Kolejna sobota, to kolejne sportowe, piłkarskie emocje. Dziś na stadionie przy Sienkiewicza w Gorlicach byliśmy świadkami hitu kolejki. Glinik Gorlice podejmował wicelidera rozgrywek, Termalikę II Bruk-Bet Nieciecza.

Gorlicka jedenastka, do której powoli przywiera łatka pogromców faworytów, przystępowała do tego spotkania bez kompleksów.

Glinik Gorlice - Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0)

Sędziowie: Dominik Hebda, Tomasz Konstanty, Marcin Michta (KS Brzesko)

Bramki: Krzysztoń, Gazda - Farbiszewski

Glinik: Harwat - Martuszewki, Gazda, Krzysztoń, Dąbrowski, Drąg, Stój, Gogola, Ostrowski, Świechowski, Śliwa

Termalica: Bartoszek - Jovanowic, Gergel, Wrzosek, Wacławek, Cieśla, Pietraszkiewicz, Kukułowicz, Jania, Farbiszewski, Cabała

Spotkanie z jedną z najlepszych drużyn ligi wywołało u gorliczan dodatkową dawkę adrenaliny. Lepiej jednak to spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko opanowali środek pola i wymieniali między sobą mnóstwo podań. Gospodarze nie poddali się tej presji i wytrzymali napór przeciwników. Chwilę później to oni zaczęli rozwijać skrzydła i zagrażać coraz bardziej bramce bronionej przez Krystiana Bartoszka, bramkarza drużyny z Niecieczy.

Do przełomu w tej części gry doszło w 26 minucie spotkania, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka zagrana w pole karne gości przeszła wszystkie linie obronne Termaliki, a tam w totalnym zamieszaniu futbolówkę musnął Łukasz Krzysztoń. Piłka zmieniła tor lotu, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Prowadzenie dodało Glinikowi skrzydeł, a jego zawodnicy uwierzyli że są w stanie pokonać wicelidera ligi.

Mimo kilku akcji z obu stron bramek w tej połowie już nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron do głosu doszli znów gracze z Niecieczy, swoją przewagę udokumentowali golem w 60 minucie po stałym fragmencie gry. Od tego momentu zaczął padać deszcz co spowodowało, że wiele zagrań polegało na przypadku, a piłka ślizgała się po murawie, podobnie jak piłkarze.

Decydującym momentem spotkania okazała się 80 minuta meczu. Po faulu obrońcy Termaliki sędzia spotkania przyznał Glinikowi rzut wolny sprzed pola karnego. Dawid Drąg uderzył tak piłkę, że ta przelobowała obrońców i uderzyła w poprzeczkę. Szczęśliwie dla gorliczan odbiła się od niej i spadła wprost na głowę Aleksandra Gazdy, który skierował ją do siatki.

Gracze Termaliki rzucili się do frontalnego ataku, chcąc doprowadzić do wyrównania. W ostatnich minutach zamknęli gorliczan jak w hokejowym zamku, jednak nie udało im się zdobyć gola.

Glinik Gorlice wygrał zasłużenie z Termaliką 2:1, rewanżując się jej za ostatnie ligowe porażki.

W tym momencie gorliczanie mają 21 punktów i pną się do góry w tabeli rozgrywek, awansując na 9. miejsce, zrównując się punktami z Unią Oświęcim i Wierchami Rabka-Zdrój.