Siatkarskie progi za wysokie dla rywali. Gorlickie kluby liderami ligi

To było bardzo dobre popołudnie dla gorlickich drużyn siatkówki. Seniorki Volleya Gorlice podejmowały Lidera Tuchów, a GKPS walczył z Gryfem Brzesko.

Autor: halogorlice.info ©

W spotkaniu między gorliczankami a rywalkami z powiatu tarnowskiego wynik mógł być tylko jeden. Bardziej doświadczone i lepiej dysponowane gospodynie nie pozwoliły na wiele swoim przeciwniczkom.

Tylko w drugim secie spotkania tuchowianki przez moment prowadziły kilkoma punktami, jednak to była chwila dekoncentracji Volleya. Potem inicjatywa należała już tylko do gorliczanek, mogących przećwiczyć wszystkie warianty swoich zagrywek i opcji.

Volley Gorlice - UKS Lider Tuchów 3:0 (25:10, 25:16, 25:10)

Volley: Sorota, Dziki, Janik, Deć, Stabach, Cebula, Stempkowicz, Pabis, Sarkowicz, Mierzwińska.

Lider: Stańczyk, Gawryał, Stańczyk P., Kozik, Starostka, Gawron, Nalepka, Ścierka, Galas, Gogola.

Podopieczne Rafała Liany przewodzą tabeli rozgrywek II ligi małopolskiej, mając komplet zwycięstw, i ani jednego straconego seta. Trzeba powiedzieć, że przeciwniczki jak na razie nie są wymagające i prawdziwe wyzwania jeszcze przed nimi.

Inne wyniki 3. kolejki II ligi małopolskiej:

KS Volley Gorlice - UKS Lider Tuchów 3:0 (25:10, 25:16, 25:10)
MKS Ryglice - MKS Podkarpacie Bobowa 3:0 (25:12, 25:18, 25:16)

5UKS Lider Tuchów3019163248

Zaraz po paniach do walki o ligowe punkty przystąpili panowie.

GKPS Gorlice - Gryf Brzesko 3:1 (25:12, 26:24, 20:25, 26:24)

Gorliczanie przystąpili do meczu w roli zdecydowanych faworytów, i to potwierdził pierwszy set, wygrany gładko i szybko do 12.

W drugim nie było już tak łatwo. Zawodnicy Gryfa zaczęła stawiać coraz wyższe wymagania gospodarzom, i te piłki które wchodziły w pomarańczowe wcześniej, tym razem były wyblokowywane i podbijane. Mimo wszystko GKPS dogonił rywala i zwyciężył na przewagi 26:24.

Największe emocje wywołał trzeci set. Drużyna przyjezdna zaskoczyła gorliczan grą w bloku i obronie. Już od pierwszych akcji seta widać było w szeregach Gryfa dużą determinację. Kilka punktów przewagi zdobytych przez przyjezdnych były zaliczką nie do odrobienia w tym secie przez gorliczan.

Czwarty set to znów walka punkt za punkt, jednak gorliczanom udało się osiągnąć przewagę, która pozwoliła przejąć inicjatywę. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi GKPS-owi przytrafił się kryzys. Gryf wyrównał stan rywalizacji, na 23:23. Dość powiedzieć gracze z Brzeska stanęli przed szansą doprowadzenia do tie-breka, jednak nie udało im się wygrać konfrontacji z Bartoszem Szpyrką, który raz posłał asa na drugą stronę siatki, a później skutecznie zaatakował z kontrze.

GKPS Gorlice odniósł kolejne zwycięstwo w I lidze małopolskiej, przedłużając swój pobyt na fotelu lidera I ligi małopolskiej.

Inne wyniki 3. kolejki I ligi małopolskiej:

GKPS Gorlice - MKS GRYF Brzesko 3:1 (25:12, 26:24, 20:25, 26:24)
KS GRÓD CZOP Podegrodzie - SMS SPARTA AGH Kraków 3:1 (20:25, 25:21, 26:24, 25:22)
MKS SKAWA Wadowice - AS Niepołomice 3:1 (26:24, 25:13, 18:25, 26:24)