Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama 15-17 sierpnia - XIII Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy

Czy lodowisko będzie czynne w tym sezonie?

Podziel się
Oceń

Sezon zimowy tuż, tuż. Coraz częściej nasze myśli kierowane są ku sportom zimowym a z przechowalni uśmiechają się narty. Czy wobec planu remontu miejskiej ślizgawki i drogiej energii elektrycznej będzie gdzie w Gorlicach pojeździć na łyżwach?
Czy lodowisko będzie czynne w tym sezonie?

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Podczas dzisiejszej (27 października) Sesji Rady Miasta radna Lucyna Jamro poruszyła temat, o którym słyszała ostatnio w przestrzeni medialnej. Martwi ją to, czy wobec planów miasta dotyczących przebudowy lodowiska, będzie ono funkcjonowało w tym sezonie.

Czy zostanie ono wyłączone z powodu planowanej budowy zadaszenia nad taflą, czy może też w ramach oszczędności związanych z kryzysem energetycznym? –  dopytywała radna Lucyna Jamro.


Burmistrz Rafał Kukla zdementował pogłoski, krążące w mediach społecznościowych.

Nie przewidujemy, by lodowisko było zamknięte w tym sezonie – powiedział Rafał Kukla.

Będziemy wkrótce przystępowali do inwestycji związanych z tą częścią obiektów OSIR-u. W tym momencie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy do przykrycia lodowiska, zarazem kortów tenisowych i jego kompleksowej przebudowy. Nie znaczy to jednak, że coś będzie wyłączone z użytkowania.

Działania i prace planujemy przeprowadzić w taki sposób, żeby lodowisko normalnie było czynne. Ten czas spożytkujemy na to, żeby zostały wykonane prace projektowe, uzgodnieniowe, pozwoleniowe. Na prace budowlane przy lodowisku przyjdzie czas po sezonie zimowym.


Gorlickie lodowisko jest zamknięte od 18 lutego 2022 roku. To właśnie wtedy zakończył się ubiegłoroczny sezon zimowy na terenach OSiRu.

Zadaszenie obiektu wielofunkcyjnego, czyli lodowiska i kortów tenisowych to ostatnia z inwestycji w ramach Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych – Gminy Górskie 2021. Przypomnijmy, przeznaczono na to kwotę blisko 7 mln zł, a całkowity koszt remontu wynosi ponad 8,2 mln złotych.

 

Wśród trzech zadań, zrealizowano już to największe, na terenie po byłym boisku nazywanym dawniej Saharą powstało wielofunkcyjne boisko. Pisaliśmy o tym w wielu artykułach >>>Była Sahara „zarosła” zielenią [FOTO/VIDEO]


W tym momencie w trakcie realizacji jest druga z zaplanowanych inwestycji związana z wymianą ogrodzenia na stadionie im. Maksymiliana Kumorkiewicza przy ul. Sienkiewicza.


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaPowiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programie "Aktywny samorząd - edycja 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Nowy Prezydent Polski podczas uroczystości zaprzysiężenia. Dzień Prezydencki. Część druga. Karol Nawrocki Prezydentem RP „Po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy” – z tym hasłem szedł do wyborów Karol Nawrocki, deklarując się jako kandydat obywatelski. Pierwszego czerwca bieżącego roku odniósł zwycięstwo nad Rafałem Trzaskowskim niewielką przewagą. Nie zmienia to faktu, że jego mandat jest silny: otrzymał 10 mln 606 tys. 877 głosów. Dziś, 6 sierpnia, Karol Nawrocki obejmuje urząd Prezydenta Rzeczpospolitej.Data dodania artykułu: 06.08.2025 12:49Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia jezioro z lotu ptaka Racjonowanie wody w Gorlicach? Co dalej z Klimkówką i naszą Ropą? W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o fatalnych okolicznościach, w których, za pośrednictwem warunków hydrologicznych Zbiornika Klimkowskiego, znalazła się nasza Ropa. Niski stan, zanieczyszczenia osadami z dna zbiornika i erozja ekosystemu nie pozostaje bez wpływu na jakość wody oraz dostęp do niej. Są jednak dobre wiadomości, choć to paremiczne „jaskółki, które nie czynią wiosny”.Data dodania artykułu: 01.08.2025 14:10Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia chłopaka skaczącego w powietrze nad liną Rodzinny piknik Funday zwieńczył 12. edycję Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach [FOTO] Gorlicki Tydzień Pozytywnych Inicjatyw powoli dobiega końca, ale jego finałowy akord w plenerze zostanie w pamięci mieszkańców na długo. W piątkowe popołudnie, w centrum miasta, odbył się wyjątkowy Fun Day – rodzinny piknik na świeżym powietrzu, który zgromadził kilkaset osób w różnym wieku.Data dodania artykułu: 08.08.2025 18:55Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama4 Strony Karpat Festiwal folkowy - gorlicki Rynek, 23-24.08.2025
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12