Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 18 a 31 maja 2026
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Spotkały leśniczego i upiekły ziemniaki

Podziel się
Oceń

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 odwiedził leśniczy pracujący w nadleśnictwie w Zagórzanach. Świętowanie nadejścia jesieni dzieci celebrowały też kilka dni wcześniej wspólnym pieczeniem ziemniaków.

 

Dzieciaki oczekiwały wyjątkowego gościa od samego rana. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, opowiedział również o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.



Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy oraz oglądnąć prawdziwe poroże a także kły dzika. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły.

W nagrodę dzieci otrzymały materiały edukacyjne, książeczki oraz medale. Serdecznie dziękujemy za te piękne i pożyteczne prezenty. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zasadzenie drzewka w naszym parku.



Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby. O tym jaki i o wielu różnych ciekawostkach dotyczących ziemniaka mogły przekonać i dowiedzieć się przedszkolaki z podczas Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się 18.10.2017r.

Przygotowania trwały już od samego rana, pracownicy szkoły zadbali o to by już od bardzo wczesnych godzin porannych dym i zapach pierwszych pieczonych ziemniaków unosił się nad naszą placówką, co sprawiło że dzieci z niecierpliwością oczekiwały rozpoczęcia pikniku w naszym parku. Na dzieci podczas jesiennego pikniku czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki, a były to miedzy innymi: „rzut do celu”, „wyścigi z ziemniakiem na łyżce”, tor przeszkód” czy „w poszukiwaniu ziemniaka” gdzie przedszkolaki miały za zadanie znaleźć ukryte na placu zabaw ziemniaki.

Uwieńczeniem spotkania była oczywiście degustacja przepysznych pieczonych ziemniaków.



źródło: UM Gorlice


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama9. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - 15 maja - 16 czerwca
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama