PRZECZYTAJ

Pięciosetowe boje naszych siatkarek i siatkarzy. Komu poszło lepiej?

To była kolejna sobota z siatkarskimi emocjami. Trzeba podkreślić, że było ich bardzo wiele, bo w obu spotkaniach gorlickich drużyn o zwycięstwie decydował tie-break.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Jako pierwsi do ligowych zmagań przystąpili siatkarze. GKPS Gorlice na początek rundy rewanżowej wybrał się dziś do Niepołomic, by zmierzyć się z tamtejszym Asem.

AS Niepołomice - GKPS Gorlice 2:3 (27:25, 23:25, 25:20, 16:25, 12:15)

Było to bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Już od pierwszych piłek meczu było wiadomo, że żadna z drużyn nie chce tanio sprzedać skóry, o czym świadczy wynik pierwszej partii, rozstrzygnięty dopiero w grze na przewagi.

W kolejnej partii więcej doświadczenia i zimnej krwi zachowali przyjezdni, co pozwoliło im na wyrównanie stanu spotkania. W trzecim secie to znowu As okazał się lepszy i objął prowadzenie 2:1. Gorliczanie podrażnieni niepowodzeniem, kolejnego seta rozstrzygnęli do 16 i z animuszem przystąpili do tie-breaka. W 5. secie nie pozostawili przeciwnikowi złudzeń, wygrywając go do 12.

Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego po 6. kolejkach w I lidze małopolskiej zajmują 4. lokatę ustępując klubom z Wadowic, Krakowa i Podegrodzia. To właśnie z tym ostatnim z wymienionych zespołów przyjdzie się im zmierzyć w przyszłym tygodniu w Gorlicach.

Komplet wyników 6. kolejki I ligi małopolskiej:

MKS GRYF Brzesko - KS GRÓD CZOP Podegrodzie 0:3 (24:26, 24:26, 13:25)
MKS SKAWA Wadowice - SMS SPARTA AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

6AS Niepołomice51515435483

Pierwszą porażkę w sezonie zanotowały dziś siatkarki Volleya Gorlice. Podopieczne Rafała Liany wybrały się na mecz wyjazdowy do Ryglic.

MKS Ryglice - Volley Gorlice 3:2 (20:25, 25:21, 25:7, 23:25, 17:15)

W spotkaniu dwóch najlepszych obecnie drużyn II ligi małopolskiej, górą gospodynie, które w zaciętym spotkaniu wygrały z niepokonanymi do tej pory gorliczankami 3:2. Drużyna z Ryglic, mając o jedno rozegrane spotkanie więcej, wskoczyła na fotel lidera ligi.