Teraz czas powalczyć o I ligę. Na drodze Solna II Wieliczka

Siatkarki Volleya Gorlice w ramach 2. etapu rozgrywek II ligi małopolskiej zmierzyły się dziś z ekipą Solnej II Wieliczka. Spotkanie odbyło się w hali Zespołu Szkół w Klęczanach.

Autor: halogorlice.info ©

Gorliczanki, z racji zajętego pierwszego miejsca w swojej grupie, trafiły na drugą drużynę grupy krakowskiej, jakim po pierwszym etapie została Solna II Wieliczka. Pierwsze miejsce grupy zachodniej przypadło MKS-owi Proszowice.

Volley Gorlice - Solna II Wieliczka 0:3 (24:26, 19:25, 23:25)

Volley: Sorota, Deć, Dziki, Szczerba, Sarkowicz (kpt), Stabach, Honkowicz (libero) - Stempkowicz, Cebula, Pabis. Trener: Rafał Liana

Solna: Pszczółka, Duda, Rutkiewicz, Gacek, Krawczyk, Olchawa, Kulig (libero, kpt) - Gomulak, Pietruszka, Kosek, Baca. Trener: Mateusz Czerwiński

Na początku pierwszego seta prowadzenie w protokole przechodziło z rąk do rąk. Najpierw punktowały przyjezdne, potem gospodynie, a potem mecz się wyrównał. Z biegiem czasu to jednak przyjezdne zaczęły osiągać przewagę (15:18, 20:22). Trener Rafał Liana dwukrotnie brał czas i motywował swoje zawodniczki. Gorliczanki, grając ambitnie, zdołały wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do gry na przewagi. Tu jednak lepsze były zawodniczki Solnej i to one otworzyły wynik w setach.

W kolejnym secie zdobywanie punktów gorliczankom przychodziło z dużą trudnością. Przewaga zespołu z Wieliczki rosła (13:19, 16:24)  i gospodyniom nie udało się już podjąć rękawicy w tej części spotkania.

W trzecim secie, po początkowym prowadzeniu Volleya, inicjatywa znów zaczęła przechodzić na stronę przyjezdnych (15:17, 18:21). Gorliczanki walczyły jak lwice i udało im się dopaść przeciwniczki tuż przed decydującymi momentami meczu (21:21). Niestety kolejnymi zwycięskimi akcjami podopieczne Mateusza Czerwińskiego potwierdziły, że były dziś lepszą drużyną, wygrywając to spotkanie 3:0.

Drużyna Solnej II Wieliczka awansowała do finału o wejście do I ligi małopolskiej.

Dziś (18 grudnia) Volley Gorlice zmierzy się z MKS-em Ryglice w meczu, którego stawką będzie zajęcie III miejsca w tegorocznych rozgrywkach. Początek spotkania o godz. 17.30 w hali Zespołu Szkół w Kleczanach.

W zakończonym przed momentem spotkaniu kończącym tę fazę rozgrywek I ligi małopolskiej seniorów gorlicki GKPS pokonał na wyjeździe lidera tabeli I ligi małopolskiej, Skawę Wadowice 3:2, w setach do 18, 21, -22, -25, 10.

MKS SKAWA Wadowice - GKPS Gorlice 2:3 (18:25, 21:25, 25:22, 27:25, 13:15)

Z zaległych informacji siatkarskich jesteśmy winni Państwu wynik ostatnich meczów gorlickich siatkarzy, które zostały rozegrane na wyjeździe.

W ubiegłą sobotę zmierzyli się oni z drużyną Sparty AGH Kraków. Niestety nie udało się zrewanżować krakusom za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie w Gorlicach. Również w meczu rewanżowym GKPS Gorlice uległ krakowianom 3:1, w setach do 19,21,-16 i 24. Mecz ten był bardzo podobny do tego w Gorlicach, gdy podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego nie wykorzystali szansy doprowadzenia do tie-breaka, prowadząc w czwartym secie 24:21.

Sparta AGH Kraków - GKPS Gorlice 3:1 (25:19, 25:21, 16:25, 26:24)

W zaległym spotkaniu I ligi siatkówki, we wtorek 13 grudnia, doszło do rywalizacji GKPS-u Gorlice z Gryfem Brzesko. Gorliczanie ulegli przeciwnikom 2:3, w setach do 14,-16,18,-17 i 10.

MKS GRYF Brzesko - GKPS Gorlice 3:2 (25:14, 16:25, 25:18, 17:25, 15:10)

Pozostałe wyniki ostatniej serii:

SMS SPARTA AGH Kraków - KS GRÓD CZOP Podegrodzie (mecz zostanie rozegrany 18.12.2022)
AS Niepołomice - MKS SKAWA Wadowice 3:2 (25:20, 25:16, 19:25, 15:25, 15:12)

AS Niepołomice - MKS GRYF Brzesko 3:2 (24:26, 25:23, 15:25, 25:16, 15:12)
MKS SKAWA Wadowice - KS GRÓD CZOP Podegrodzie 3:1 (25:23, 20:25, 31:29, 25:15)
SMS SPARTA AGH Kraków - GKPS Gorlice 3:1 (25:19, 25:21, 16:25, 26:24)

MKS GRYF Brzesko - SMS SPARTA AGH Kraków 2:3 (27:25, 25:23, 22:25, 23:25, 15:17)
KS GRÓD CZOP Podegrodzie - AS Niepołomice 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)